fot. prk24.pl
Poseł Konfederacji, który był gościem porannego „Studia Bałtyk", w  rozmowie z Anną Popławską odniósł się m.in. do działań polskiego rządu w przeciwdziałaniu Covid-19 oraz rozwiązań zawartych w tarczy antyinflacyjnej.

Dziennikarka poprosiła Artura Dziambora o komentarz do działań polskiego rządu związanych z walką z pandemią koronawirusa. - Smutne dane dotyczące zakażeń w Polsce wynikają z wielu czynników. Pozwoliliśmy sobie przez kilkanaście lat na całkowite wydrenowanie systemu ochrony zdrowia, który jest pozbawiony odpowiedniej liczby lekarzy, pielęgniarek i ratowników - podkreślił poseł.

Sejmowa Komisja Zdrowia na początku tygodnia rozpatrzyła i pozytywnie zaopiniowała projekt ustawy o weryfikacji covidowej.  Znalazły się w nim zapisy umożliwiające pracodawcy sprawdzenie, czy pracownik jest zaszczepiony przeciw Covid-19, ma negatywny wynik testu oraz czy był już zakażony. Poseł Konfederacji jest przeciwny takim rozwiązaniom: - Lockdown nie jest nigdy skuteczny. Zamknięcia i ograniczenia, doprowadzanie ludzi na przymusowe szczepienia nie ma sensu. Ta ustawa, w praktyce, pozwoli zwolnić pracownika, który się nie zaszczepi. Jest to ustawa segregacyjna, ludzie będą szantażowani konsekwencjami wynikającymi z niezaszczepienia.

Posłowie Konfederacji zagłosowali w czwartek za tarczą antyinflacyjną. - Rozwiązania zawarte w niej są dobre. W ustawie jest wiele pomysłów, które proponowała Konfederacja. Jeżeli bowiem obniżymy VAT na część towarów, to Polacy będą mieli więcej pieniędzy na inne - zaznaczył poseł.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

ap/aj

Posłuchaj

Gość porannego „Studia Bałtyk”: Artur Dziambor