fot. Wikimedia
Zaproszenie Przemysława Grabińskiego przyjęli burmistrz Maciej Żebrowski, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Bożena Terefenko oraz wiceprezes Fundacji Regiment Krystyna Włodarek.

Maciej Żebrowski poinformował, że w Wałczu powstanie 48 kolejnych mieszkań przy ulicy Nowomiejskiej w ramach Towarzystwa Budownictwa Społecznego: - Wybudowane zostaną dwa bloki. Liczę, że w tym roku rozpoczną się prace. Niebawem wykonane zostaną projekty. Mam nadzieję, że skróci się czas oczekiwania na otrzymanie mieszkania komunalnego.

Samorządowiec mówił także o przypadającej w piątek 49. rocznicy śmierci Wiesława Kaszewskiego. Wałczanin zginął ratując życie tonącemu chłopcu. Burmistrz opowiedział również o inwestycjach w strefie ekonomicznej przy obwodnicy.

rozmowa z Maciejem Żebrowskim, burmistrzem Wałcza

Bożena Terefenko mówiła o działalności Regionalnego Centrum Kryzysowego w Wałczu. Minął rok od rozpoczęcia działalności placówki. - W tym roku pomogliśmy ponad 260 osobom. Zaczęły funkcjonować dwie grupy wsparcia, jedna dla chorych i ich rodzin, a druga - dla młodzieży. W ubiegłym tygodniu oddano do użytku nowe pomieszczenia. W pokoju dla dzieci są nowe meble. W najbliższym czasie zamontowana zostanie winda dla osób starszych i z niepełnosprawnością ruchową - powiedziała Bożena Terefenko.

Poinformowała również, że najczęściej z prośbą o pomoc zwracają się m.in. osoby z rodzin, w których dochodzi do licznych kłótni oraz ci, którzy stracili bliskich w wyniku wypadków czy z powodu zakażenia koronawirusem.

rozmowa z Bożeną Terefenko, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wałczu

Krystyna Włodarek powiedziała, że Fundacja Regiment została wyróżniona konkursie „Inspirator Aktywności 2021” za program „Nie jesteś sama”: - W jego ramach wspieraliśmy kobiety z Wałcza, znajdujące się w kryzysie oraz te, które z powodu pandemii miały problemy z wychowywaniem dzieci czy związane z utratą pracy. Projekt realizowany był zdalnie, m.in. telefonicznie. Mieszkanki mogły liczyć na anonimowość. Zaufało nam 180 pań.

rozmowa z Krystyną Włodarek, wiceprezes Fundacji Regiment