Znamy wyniki rankingu szkół średnich miesięcznika „Perspektywy”. W Koszalinie od rana zawrzało, bo I Liceum Ogólnokształcące im. St. Dubois w Koszalinie, zostało mylnie uplasowane na 428 miejscu.

Szkoła do tej pory była zawsze w pierwszej setce, a przez pewien czas nawet w pierwszej 10. Jak się szybko okazało, był to błąd organizatorów rankingu. Ostatecznie I LO zajęło 75. miejsce w rankingu ogólnopolskim, trzecie w wojewódzkim oraz 39. w rankingu olimpiad tematycznych - poinformował dziś po południu dyrektor szkoły Rafał Janus.

- Od rana sprawdzaliśmy, co się stało, który z parametrów został pomylony. Od razu podejrzany nam się wydał wynik naszej matury. Okazuje się, że dane przekazane przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną były inne niż nasze. Według nich mieliśmy tylko 73 osoby zdające, a w rzeczywistości do egzaminu dojrzałości podchodziło u nas 165 osób. Co więcej, wyniki z niektórych przedmiotów były wyzerowane, co błędnie świadczyło, że nikt z naszej szkoły nie zdawał tych egzaminów - wyjaśnił dyrektor I LO Rafał Janus.

Na 273. miejscu w Polsce, w rankingu „Perspektyw”, znalazło się II LO im. Władysława Broniewskiego w Koszalinie, zajmując tym samym drugą lokatę w Koszalinie. Jak przekazała Polskiemu Radiu Koszalin Bogusława Hordyńska, pełniąca obowiązki dyrektora - to bardzo dobra informacja. - Jesteśmy zadowoleni, ponieważ mimo spadku o blisko 20 miejsc - nadal plasujemy się, tak jak od wielu lat, w trzeciej setce liceów w Polsce. Uważam, że jest to wielki sukces - podkreśliła Bogusława Hordyńska.

kc/aś

Czytaj więcej

Posłuchaj

Bogusława Hordyńska - p.o. dyrektora II LO w Koszalinie Rafał Janus - dyrektor I LO im. St. Dubois w Koszalinie