fot. Małgorzata Abramowicz
Rok temu okazało się, że mostek prowadzący do ogródków działkowych przy ul. VI Dywizji Piechoty jest w złym stanie technicznym i grozi zawaleniem. We wtorek żołnierze z II Pułku Inżynieryjnego w Inowrocławiu odbyli tam rekonesans.

Major Justyna Morawska-Pytel powiedziała, że jeżeli wszystkie formalności, w tym zgoda dowódcy generalnego, zostaną zatwierdzone, to tymczasowy most powstanie za miesiąc lub dwa: - Będzie to składany most DMS-65. Do jego ułożenia wystarczą nam dwa trzymetrowe moduły.

W rekonesansie uczestniczyli również przedstawiciele miasta, w tym zastępca prezydent Kołobrzegu ds. gospodarczych Ewa Pełechata: - Cieszę się, że szef MON-u tak szybko odpowiedział na naszą prośbę. Pewne procedury muszą zostać zachowane. Wszystko jest na dobrej drodze, by działkowcy przetrwali najbliższy sezon letni z tym tymczasowym obiektem.

Inicjatywę budowy przez wojsko tymczasowego mostu wsparł też poseł Prawa i Sprawiedliwości Czesław Hoc, który w ubiegłym tygodniu w tej sprawie miał spotkanie z ministrem obrony narodowej Mariuszem Błaszczakiem: - Troszczymy się o dobre samopoczucie naszych obywateli. Działki wiele znaczą dla seniorów. To ich pasja, która ma również wpływ na ich zdrowie.

O konieczności budowy mostu mówił także członek Polskiego Związku Działkowców im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu Józef Szewczyk: - Dojazd i transport materiałów budowlanych, narzędzi czy nawozów do tego miejsca dla emerytów i ludzi starszych, którzy mają problemy z poruszaniem się, jest bardzo ważny.

Na nowy most działkowcy będą czekać do 2023 roku.

ma/rz

fot. Małgorzata Abramowicz
Czytaj więcej

Posłuchaj

Ewa Pełechata, zastępca prezydent Kołobrzegu ds. gospodarczych Czesław Hoc, poseł PiS-u Józef Szewczyk, członek Polskiego Związku Działkowców im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu mjr Justyna Morawska-Pytel