fot. Małgorzata Abramowicz
Rok temu okazało się, że mostek prowadzący do ogródków działkowych przy ul. VI Dywizji Piechoty jest w złym stanie technicznym i grozi zawaleniem. Przez ten czas trwała procedura pozyskania mostu przez miasto, ponieważ do tej pory nie miał on właściciela.

Michał Kujaczyński, rzecznik prasowy prezydent Kołobrzeg powiedział, że pod koniec roku ratusz rozpoczął poszukiwania tymczasowego rozwiązania problemu: - Pani prezydent, już jako właściciel tej infrastruktury, wystąpiła do ministra obrony narodowej o wybudowanie mostu pontonowego, aby umożliwić mieszkańcom komunikację.

W pomoc zaangażował się również kołobrzeski poseł Prawa i Sprawiedliwości Czesław Hoc, który wsparł starania Anny Mieczkowskiej i spotkał się w tej sprawie z szefem resortu obrony narodowej: - Minister Mariusz Błaszczak poinformował, że rekonesans w sprawie przeprawy tymczasowej odbędzie się 11 stycznia. Przeprowadzą go specjaliści z drugiego inowrocławskiego pułku inżynieryjnego. Wydaje się, że pomoc nastąpi szybko.

Most pontonowy ma być rozwiązaniem czasowym - do momentu wyremontowania starego mostu lub wybudowania nowego. Miasto szacuje, że inwestycja zakończy się w 2023 roku.

ma/rz

Posłuchaj

Michał Kujaczyński, rzecznik prasowy prezydent Kołobrzeg Czesław Hoc, poseł PiS-u