fot. Mateusz Sienkiewicz
W poniedziałek podpisano umowę na dofinansowanie 13 linii autobusowych w gminie Świdwin. Do końca roku autobusy PKS-u Złocieniec obsługiwać będą połączenia między wszystkimi miejscowościami gminy. Mieszkańcy nie będą mieli już problemów z dostaniem się do miasta i załatwieniem swoich spraw.

W temat zlikwidowania wykluczenia komunikacyjnego gminy Świdwin zaangażował się kołobrzeski poseł Prawa i Sprawiedliwości Czesław Hoc. Jak przyznał, podpisanie umowy na dofinansowanie połączeń autobusowych to wiele korzyści: - Samorządy są mniej obciążone finansowo obsługą połączeń, a mieszkańcy wszystkich wsi i sołectwa mają zabezpieczenie komunikacyjne.

Mieszkańcy gminy Świdwin przyznali, że brak autobusów był bardzo uciążliwy: - Musieliśmy wynajmować taksówki albo płacić sąsiadom, żebyśmy mogli dotrzeć do ośrodka zdrowia. Cieszymy się, że przywrócono połączenia.

Gmina Świdwin jest jednym z 47 samorządów, które pozyskały wsparcie z zachodniopomorskiego Funduszu Autobusowego. 19 milionów złotych trafi do gmin i powiatów na obsługę 217 linii komunikacyjnych o łącznej długości prawie ośmiu tysięcy kilometrów.

ms/rz

fot. Mateusz Sienkiewicz

Posłuchaj

materiał Mateusza Sienkiewicza