fot. GDDKiA/Szczecin/twitter
Nowy węzeł połączy drogę ekspresową S6 z drogą wojewódzką nr 203 Koszalin - Darłowo oraz drogą krajową nr 6. Znajduje się on na brakującym odcinku obwodnicy Koszalina i Sianowa, gdzie od sierpnia prowadzone są roboty związane z dokończeniem obwodnicy.

Szczeciński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podał, że z dwóch złożonych ofert w przetargu na budowę węzła Sianów Zachód wybrano tę najkorzystniejszą należącą do konsorcjum firm Polbud-Pomorze i Colas Polska. Otrzymała ona maksymalną liczbę punktów przyznawanych za cenę, okres gwarancji jakości oraz termin realizacji kontraktu.

Oferta zakłada realizację zadania za kwotę 22,3 mln zł i skrócenie terminu realizacji budowy węzła do 9 miesięcy. Spółka Strabag, której oferta nie została wybrana, chciała budować za kwotę 24 mln zł.

Zamawiający poinformował na Twitterze, że czeka obecnie na ewentualne odwołania od wyboru oferty. Jednocześnie dodał, że budowa powinna ruszyć wczesną wiosną 2022 r.


Zadanie obejmuje też budowę dwóch rond i czterech łącznic z S6. Przebudowany zostanie także 960-metrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 203 oraz ok. 210-metrowy drogi krajowej nr 6. Wykonane zostaną prace związane z budową kanału technologicznego, ekranów akustycznych i oświetleniem drogowym. Przebudowana będzie również istniejąca kanalizacja sanitarna, deszczowa oraz wodociągowa.
PAP/aj