fot. iszczecinek.pl
Za nami pierwsze opady śniegu w tym sezonie jesienno-zimowym. A to oznacza, że drogowcy rozpoczęli swój „ulubiony” okres w ciągu całego roku. Czy przygotowania idą zgodnie z planem, czy może i tym razem śnieg i zima zaskoczyli drogowców? Sprawdzał to Mateusz Sienkiewicz.

Minionej zimy gmina Biały Bór miała problem ze znalezieniem podwykonawcy do „Akcji Zima”. Paweł Mikołajewski, burmistrz Białego Boru powiedział Polskiemu Radiu Koszalin, że w tym roku, dzięki pieniądzom z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, samorząd kupił własny sprzęt: - Zakupiliśmy duży ciągnik z pługiem. Mamy już więc pięć pojazdów z pługami do odśnieżania ulic miejskich i dróg gminnych. W przetargu wyłoniliśmy też firmy, które będą odpowiadać za odśnieżanie. Zakładam więc, że w tym roku uda się poprawić system odśnieżania na terenie naszej gminy - wyjaśnił burmistrz.

Powiat szczecinecki natomiast, pomimo już dwóch przetargów, dalej nie znalazł podwykonawców, którzy zajmą się lokalnymi ulicami i drogami. - Dwa przetargi trzeba było unieważnić, przez zbyt wysokie ceny proponowane przez oferentów. 2 grudnia zostanie rozstrzygnięty kolejny przetarg i mamy nadzieję, że tym razem uda się wyłonić wykonawców - powiedział Piotr Rozmus, rzecznik Starostwa Powiatowego w Szczecinku.

Rzecznik zapewnia, że dopóki nie zostanie wybrany wykonawca, za utrzymanie dróg w powiecie szczecineckim odpowiadać będzie Powiatowy Zarząd Dróg, który dysponuje odpowiednim sprzętem.

Więcej w materiale Mateusza Sienkiewicza.

ms/od

Posłuchaj

materiał Mateusza Sienkiewicza