fot. Wikipedia
Zaproszenie Mateusza Sienkiewicza przyjęli dyrektor Samorządowej Agencji Promocji i Kultury w Szczecinku Kamil Klimek, proboszcz parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny ks. Jacek Lewiński oraz dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie Krystyna Berdyńska.

Kamil Klimek zaprosił na przedświąteczne imprezy, które niebawem odbędą się w Szczecinku.

„Pokaz prawdziwej magii, niespodzianki od Mikołaja i jego pomocników oraz świąteczny koncert - to wszystko czeka na maluchy, które odwiedzą Kino Wolność 5 grudnia, w ramach organizowanych przez SAPiK Mikołajek z niespodziankami. Magią przybyłych gości oczaruje iluzjonista Mariusz Czajka” - napisano na stronie SAPiK-u.

Z kolei na 18 grudnia zaplanowano koncert w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Będzie można posłuchać znanych przebojów świątecznych w jazzowych aranżacjach.

rozmowa z Kamilem Klimkiem, dyrektorek SAPiK-u w Szczecinku

Ksiądz Jacek Lewiński powiedział, że w Parafii Mariackiej ruszyły przygotowania do wizyty duszpasterskiej. Trzeba się jednak na nią „zarejestrować”. - Decyzją biskupa Edwarda Dajczaka, możemy zaprosić szczecinecczan do kościoła na wspólną modlitwę i pobłogosławić rodziny. Mieszkańcy mogą nas również zaprosić do swoich domów. Nie wiemy, jak rozwinie się sytuacja epidemiczna, więc musimy przygotować się też do tego drugiego rozwiązania. Na naszej stronie internetowej umieściliśmy formularz. Kartki są również w kościele i wypełnione można zostawić w zakrystii - powiedział duchowny.

rozmowa z ks. Jackiem Lewińskim, proboszczem parafii pw. Narodzenia NMP w Szczecinku

Dom Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie jest jedną z niewielu placówek w regionie, która została wyróżniona przez wojewodę zachodniopomorskiego Zbigniewa Boguckiego za trud, wysiłek i zaangażowanie wszystkich pracowników w czasie pandemii. - Cieszymy się, że nasz personel został doceniony. Wojewoda w podziękowaniu napisał, że zostaliśmy wyróżnieni za „wkład w budowę wsparcia i pomocy dla osób potrzebujących w województwie zachodniopomorskim, nasze kompetencje, profesjonalizm i zaangażowanie” - powiedziała Krystyna Berdyńska.

rozmowa z Krystyną Berdyńską, dyrektorem DPS-u w Bornem Sulinowie