fot. Małgorzata Abramowicz
W jednym z kołobrzeskich hoteli goście korzystający z basenu zatruli się chlorem. Na miejsce przyjechały służby ratownicze, w tym zastęp jednostki chemicznej ze Szczecina - poinformował kapitan Krzysztof Azierski z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu

Podjęto decyzję o ewakuacji całego obiektu, celem sprawdzenia samopoczucia wszystkich gości oraz personelu pracującego w hotelu. - Jeżeli chodzi o stężenie chloru w powietrzu w obiekcie - normy nie zostały przekroczone, natomiast badanie wody wykazało około 4-krotnie zwiększoną ilość chloru w basenach - przekazał kap. Azierski.

Przyczyną okazała się awaria systemu dozującego chlor do wody w basenie - wyjaśniła Powiatowa Inspektor Sanitarna w Kołobrzegu Lilia Bińczyk.

- Doszło do niezamierzonego uwolnienia substancji chemicznej, co nastąpiło w skutek awarii systemu dozującego środek dezynfekujący do wody. Jest to podchloryn sodu - związek niebezpieczny lecz stosowany praktycznie we wszystkich systemach basenowych - poinformowała Lilia Bińczyk.

Łącznie do szpitala przewieziono siedem osób, z czego dwoje dzieci odtransportowano do szpitala w Koszalinie. Pozostali goście hotelowi po przewietrzeniu pomieszczeń powrócili do obiektu.

mw/aś

Posłuchaj

Krzysztof Azierski z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu Materiał Mariusza Wolańskiego Lilia Bińczyk Powiatowa Inspektor Sanitarna w Kołobrzegu