fot. Paweł Drożdż
Akcję charytatywną wymyślił społecznik Ireneusz Borkowski, który od dekady odbiera od ludzi zbędne, ale będące w dobrym stanie przedmioty i przekazuje je nieodpłatnie innym osobom. W sobotę w Parku Kultury i Wypoczynku władze miasta i przyjaciele podziękowali dobroczyńcy za jego pracę.

Pan Irek opowiedział naszemu dziennikarzowi Pawłowi Drożdżowi o początkach swojego projektu: - Pracując jako kierowca w firmie meblarskiej, kilka razy spotkałem się z sytuacją, że odbiorcy nowych produktów nie wiedzieli co zrobić ze starym wyposażeniem. Wpadłem na pomysł, żeby oddać te meble potrzebującym. Niestety straciłem tę pracę, dlatego rozpocząłem własną działalność związaną z transportem. W ramach moich usług oferowałem klientom jako bonus darmowy odbiór starych przedmiotów. Były one często w bardzo dobrym stanie, dlatego postanowiłem je oddawać na cele charytatywne.

Osoby, które chcą przekazać dary potrzebującym z pomocą pana Irka, mogą się z nim skontaktować za pomocą mediów społecznościowych pod adresem: facebook.com/dobroczynnywozirka/

Więcej w poniższej rozmowie. Paweł Drożdż/mt

Posłuchaj

rozmowa Pawła Drożdża z Ireneuszem Borkowskim