W tym roku będzie można zobaczyć aż 7 spektakli konkursowych. Nie zabraknie też wydarzeń towarzyszących.

Tegoroczna edycja Festiwalu Debiutów w Monodramie, organizowanego przez Teatr Propozycji Dialog, mimo pandemii przyciągnęła twórców z całego kraju.

- Wielu aktorów ucieka od tej formy, bo jest ona jedną z najtrudniejszych. Dlatego tym bardziej cieszy nas fakt, że otrzymaliśmy w tym roku aż 17 zgłoszeń, z czego siedem zakwalifikowało się do konkursu - mówi Elżbieta Malczewska-Giemza, koordynator Festiwalu „Strzała Północy 2021”. - Myślę, że miała na to wpływ pandemia, i fakt, że artyści mieli silną potrzebę dzielenia się sobą - stąd tak liczne sięganie po tę formę teatru jednego aktora.

Jak zaznacza koordynator Festiwalu Debiutów w Monodramie, „Strzała Północy” jest wydarzeniem, które od początku swojego istnienia przede wszystkim chce być jak najbardziej dostępne dla mieszkańców.

- Impreza od lat nie jest biletowana, jest to wydarzenie, na które może przyjść każdy - zaznacza Elżbieta Malczewska-Giemza. - W sobotę będzie można zobaczyć jeszcze cztery spektakle, a w niedziele jeden, ostatni o godzinie 16.

Oprócz spektakli odbędą się też spotkania z twórcami, w których trakcie będzie można podzielić się swoimi przemyśleniami na temat zaprezentowanych monodramów.

Tegoroczną nowością w ramach festiwalu jest powołanie młodzieżowego jury. Jak powiedział nam, jeden z jego członków Igor Szymański to duże wyróżnienie, ale też okazja do nauki: - Jestem ciekawy, co robią inni koledzy, co mają w głowach. Moim zdaniem to bardzo istotne, bo to głos młodego pokolenia. Powołanie młodzieżowego jury ubarwi festiwal.

Impreza potrwa do niedzieli. Program wydarzenia można znaleźć na stronie: www.teatrdialog.pl.

kc

fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl

Posłuchaj

Elżbieta Malczewska-Giemza koordynator Festiwalu „Strzała Północy 2021” Igor Szymański członek jury młodzieżowego