fot. Sebastian Ferens
Infrastruktura w tym miejscu jest regularnie niszczona przez wandali. Zdaniem części słupszczan, rozwiązaniem tego problemu będzie likwidacja konstrukcji, pod którą wieczorami okoliczna młodzież spożywa alkohol.

Anna Rożek, radna z Platformy Obywatelskiej wystosowała pismo do prezydent miasta z prośbą o usunięcie wiaty oraz montaż miejskiego monitoringu w tym miejscu. - Niestety park przy ul. Szafranka jest stale dewastowany przez wandali podczas imprez alkoholowych. Wszyscy mieszkańcy, z którymi rozmawiałam w ostatnim czasie, opowiadają się za zainstalowaniem kamer oraz likwidacją wiaty w parku - powiedziała radna.

Tomasz Orłowski, zastępca dyrektora Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku zapewnił na antenie Radia Słupsk, że w ciągu 2 tygodni miasto odniesie się do otrzymanej petycji: - Niestety zdarza się w naszym mieście, że takie konstrukcje są wykorzystywane niezgodnie z ich przeznaczeniem. Często jedynym rozwiązaniem jest ich demontaż. Obecnie analizujemy pismo, które wpłynęło do nas od mieszkańców. Z pewnością planujemy w najbliższych latach objąć tę część miasta miejskim monitoringiem.

Więcej w poniższym materiale.
sf/mt

Posłuchaj

materiał Sebastiana Ferensa