fot. prk24.pl
W tym tygodniu zaproszenie Piotra Głowackiego przyjęli: Jerzy Barzowski - przewodniczący klubu Prawa i Sprawiedliwości w Sejmiku Województwa Pomorskiego, Beata Chrzanowska - przewodnicząca rady miejskiej z Platformy Obywatelskiej, Małgorzata Lenart - radna z klubu Łączy nas Słupsk oraz Jacek Szaran - radny z klubu Prawa i Sprawiedliwości.

Przypomnijmy, kilka dni temu Sebastian Irzykowski - wiceprezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych i radny do sejmiku wojewódzkiego zrezygnował z członkostwa w partii Prawo i Sprawiedliwość. W oświadczeniu na swoim profilu społecznościowym zaznaczył, że jego zdaniem PiS nie stoi już po stronie medyków. Radny również poinformował, że rezygnuje z działalności politycznej.

Jerzy Barzowski podkreślił na antenie Radia Słupsk, że jego zdaniem były już członek PiS powinien zrzec się mandatu radnego: - Udział Sebastiana Irzykowskiego w manifestacji antyrządowej w Warszawie musiał się tak skończyć. Prawdopodobnie spodziewał się, że może zostać wykluczony z naszej partii, stad podjął taką decyzję. Pan Sebastian Irzykowski miał problem, żeby określić się ze swoimi poglądami, co nie zmienia faktu, że pozytywnie oceniam jego pracę w sejmiku.

W dalszej części piątkowej audycji, Piotr Głowacki rozmawiał ze słupskimi radnymi m.in. o powodach rezygnacji władz Słupska z budowy podziemnych śmietników oraz polityce energetycznej w naszym mieście.

Więcej w poniższej rozmowie.

pg/mt

Posłuchaj

„Studio Bałtyk Słupsk”