Podopieczni Mantasa Cesnauskisa przegrali w 5. kolejce Energa Basket Ligi z Eneą Abramczyk Astorią Bydgoszcz 82:86. Była to pierwsza porażka słupszczan w tym sezonie.

Spotkanie lepiej zaczęli gospodarze, którzy po akcji Cavarsa prowadzili 8:2. Słupszczanie odpowiedzieli trafieniami Beecha oraz Garretta. Ekipa z Bydgoszczy jednak utrzymywała 6-punktowe prowadzenie po rzucie Jorgensena. Goście nie poddawali się. Odrobili straty, a po trójce Musiała sekundę przed końcem pierwszej kwarty wyszli na 2-punktowe prowadzenie - 28:26.
W drugiej kwarcie Czarni po trójkach Garretta, Beecha i Musiała Czarni utrzymywali przewagę. Chyliński i Cavars starali się zmieniać sytuację, ale ekipa Mantasa Cesnauskisa wciąż grała swoje. Kolejny rzut Garretta ustawił wynik pierwszej połowy. Czarni prowadzili do przerwy 47:42.

W trzeciej kwarcie ekipa Artura Gronka efektywnie odrabiała straty. Jorgensen zaledwie po kilku minutach dał prowadzenie Astorii. Gospodarze mieli nawet cztery punkty przewagi, ale przyjezdni szybko odrobili straty, a po akcji Klassena zdobyli przewagę. Trafienie Słupińskiego sprawiło, że po 30 minutach wciąż na prowadzeniu byli Czarni - 68:60.

W kolejnej części meczu po trafieniu Domarkasa bydgoszczanie zbliżyli się na pięć punktów. Goście wciąż potrafili odpowiedać trafieniami. Trójka Nizioła zmniejszyła straty gospodarzy do zaledwie trzech punktów, a to zapowiadało emocje w końcówce. W kluczowych momentach Czarni tracili piłkę, a ekipa Artura Gronka wykorzystała to i wyrwała zwycięstwo. Astoria pokonała CZarnych 86:82.

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 86:82 (26:28, 16:19, 18:21, 26:14)

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz: Dominykas Domarkas 15, Paul Jorgensen 14, Jakub Nizioł 14, Klavs Cavars 11, Michał Chyliński 9, Alan Herndon 8, Mateusz Zębski 7, Andrzej Pluta 3, Michał Krasuski 3, Dorian Szyttenholm 2, Michał Aleksandrowicz 0, Markus Loncar 0.

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk: William Garrett 16, Lewis Beech 14, Jakub Musiał 13, Kalif Young 12, Dawid Słupiński 10, Marek Klassen 6, Mikołaj Witliński 6, Bartosz Jankowski 5, Adrian Kordalski 0, Błażej Kulikowski 0.