fot. PRK 24
Jak co tydzień, w sobotni poranek, goście „Studia Kołobrzeg” dyskutowali o najważniejszych wydarzeniach mijającego tygodnia w mieście, regionie i kraju. Niezbędne wiadomości zredagowali: Małgorzata Abramowicz, Mariusz Wolański i Jarosława Banaś.

W Kołobrzegu brakuje rodzin zastępczych. O sytuacji w Klubie Rodzica Zastępczego oraz  Regionalnym Centrum Kryzysowym w powiecie kołobrzeskim opowiada dyrektor PCPR w Kołobrzegu, Liliana Korzeniewska.

Liliana Korzeniewska, dyrektor PCPR w Kołobrzegu

W minioną sobotę odbyło się pierwsze spotkanie w Klubie Rodzica Zastępczego. O swoich doświadczeniach opowiadają kobiety, które swoje życie poświęciły nie swoim dzieciom.

kobiety z Klubu Rodzica Zastępczego

Genowefa Zawadzka od lat prowadzi jedyne w powiecie Pogotowie Rodzinne. To tam trafiają dzieci odebrane w trybie interwencji.
Bywa, że w domu „Cioci Gieni” przebywa ponad dwudziestka dzieci.

Genowefa Zawadzka z Pogotowia Rodzinnego

Nie milkną echa kongresu morskiego w Szczecinie, a także sesji sejmiku zachodniopomorskiego. O komentarz poprosiliśmy radnego miejskiego Jacka Woźniaka. 

Jacek Woźniak, miejski radny

Komentarz radnego Macieja Bejnarowicza dotyczący obrad rady miasta odnośnie punktów, które najbardziej zainteresowały kołobrzeżan, w tym zmian budżetowych.

Maciej Bejnarowicz, miejski radny

Ruszyła I liga w koszykówce mężczyzn. Kotwica Kołobrzeg już za kilka godzin rozegra pierwszy mecz w nowym sezonie. Czarodziejów z Wydm podejmować będzie silny Górnik Wałbrzych.

O tym w jakiej kondycji i w jakich nastrojach kołobrzeżanie ruszą do boju rozmawialiśmy z prezesem klubu Kamilem Graboniem, trenerem drużyny Rafałem Frankiem oraz zawodnikiem Wojciechem Jakubiakiem.

materiał Mariusza Wolańskiego

Klub Wędkarstwa Spinningowego Salmo już od ćwierćwiecza organizuje zawody spinningowo-muchowe na Parsęcie. Organizowane są one na zakończenie sezonu połowu troci wędrownych, które od 1 października aż do końca roku podlegać będą ochronie gatunkowej.

W „Studiu Kołobrzeg” rozmawialiśmy z wędkarzami o urokach Parsęty i pasji wędkowania.

materiał Mariusza Wolańskiego

W ośrodku Siesta w Grzybowie odbył się V Integracyjny Zjazd Amazonek. W wydarzeniu uczestniczyły kobiety dotknięte chorobą nowotworową z całej Polski. Przez kilka dni Amazonki miały okazję wysłuchać fachowych porad lekarzy onokologów, chirurgów plastycznych, genetyków, a także fizjoterapeutów i refleksologów zyskując nie tylko wiedzę jak radzić sobie z chorobą, ale też ogromne wsparcie emocjonalne.

materiał Mariusza Wolańskiego

„Słownik na Fali” - dr Sebastian Żurowski z UMK i Jarosław Banaś rozmawiają o „Okularnikach” M. Osieckiej i o „Padam, Padam” Marii Peszek.

Rozmowa Jarosław Banasia z dr. Sebastianem Żurowskim z UMK

Opracowanie muzyczne: Adrian Adamowicz.

ma/mw/jb/aj