fot. Tomasz Tamborski/FB
Podczas briefingu prasowego, starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski ogłosił, że będzie kandydował na stanowisko przewodniczącego Platformy Obywatelskiej powiatu kołobrzeskiego.

- Decyzja o kandydowaniu zapadła już 1,5 roku temu, kiedy ówczesny przewodniczący Marek Hok złożył rezygnację. Tylko z powodu pandemii decyzje dotyczące wyborów zostały przesunięte, natomiast już wtedy uzyskałem szerokie poparcie - powiedział Polskiemu Radiu Koszalin, Tomasz Tamborski, członek zarządu kołobrzeskich struktur PO.

Jak poinformował, do Platformy Obywatelskiej zapisał się w 2004 roku.- Chciałbym tę partię w mieście trochę odbudować, trochę zmienić. To nie jest projekt na miesiąc czy na dwa i na pewno nie tylko na Kołobrzeg. Stąd też taka decyzja, żeby 23 października poddać się weryfikacji przez członków lokalnej Platformy Obywatelskiej - przekazał.

Tomasz Tamborski jest drugim kandydatem do objęcia tego stanowiska. Swoją kandydaturę zgłosiła też Anna Bańkowska, członek zarządu województwa zachodniopomorskiego.

ma/kc

Posłuchaj

Tomasz Tamborski - starosta kołobrzeski