fot. Towarzystwo Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej
Siedemdziesięcioletni parowóz Px48-3901 wyruszy na trasę Koszalin - Manowo. Naprawa i ponowne uruchomienie ciuchci to zasługa lokalnych miłośników kolei i koszalinian, którzy poparli ten projekt w budżecie obywatelskim. Rewitalizację Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej od lat wspiera Województwo Zachodniopomorskie.

Inauguracyjny przejazd odbędzie się w sobotę, 25 września, o godzinie 11. Ale już o godz. 10 na dworcu kolei wąskotorowej w Koszalinie przy ul. Kolejowej 4, rozpocznie się prezentacja odrestaurowanej ciuchci.

- Koszalińska wąskotorówka to atrakcja turystyczna i cenny zabytek techniki, dlatego jako Województwo Zachodniopomorskie od lat wspieramy jej rewitalizację - powiedział wicemarszałek Tomasz Sobieraj. - Z satysfakcją obserwujemy inwestycje realizowane przez Towarzystwo Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej, współfinansowane przez samorządy. Naprawa i ponowne uruchomienie parowozu to święto dla pasjonatów kolei i historii regionu - dodał.

Zainteresowanie premierowym kursem ciuchci jest tak duże, że TKKW zmodyfikowało pogram kolejowego eventu i w sobotę o godz. 13 odbędzie się drugi przejazd.

Bilety dostępne będą tylko w kasie na dworcu wąskotorówki. Nie jest prowadzona rezerwacja. Więcej informacji na stronie internetowej TKKW.

red./od