Gwardia Koszalin śrubuje rekord spotkań bez straty bramki, MKP Szczecinek gromi beniaminka, w derbach powiatów koszalińskiego i kołobrzeskiego lepszy Leśnik Manowo - tak w skrócie wyglądała ósma kolejka w zachodniopomorskiej IV Lidze.

Podopieczni Łukasza Drożdżala od pierwszych minut spotkania w Karlinie przeważali, jednak nie mogli pokonać dobrze interweniującego Sebastiana Skrzyńskiego. W pierwszej połowie najlepszą okazję zmarnował Daniel Chyła, który nie wykorzystał karnego podyktowanego za faul na nim. Sokół Karlino wywalczył cenny punkt, a gwardzistom na pocieszenie pozostaje fakt, że są jedyną drużyną w Polsce, która w rozgrywkach od czwartej ligi wzwyż nie straciła jeszcze gola.
Aż 11 goli strzelonych i ani jednego straconego to bilans ostatnich dwóch kolejek ligowych w wykonaniu MKP Szczecinek. Po lekkim falstarcie zespół znad Trzesiecka uzyskał rytm gry. MKP rozbił na własnym boisku beniaminka Zefira Wyszewo aż 6:0. Dublety w tym spotkaniu ustrzelili Daniel Czerwiński i Daniel Szymański.

Sporo emocji przyniosło spotkanie Rasela Dygowo z Leśnikiem Manowo. Oba zespoły na początku sezonu znalazły się w dolnej części tabeli. Lepszy pod Kołobrzegiem okazał się Leśnik. Bez zwycięstwa pozostaje natomiast Pogoń Połczyn-Zdrój. Beniaminek tym razem musiał uznać wyższość Iny Goleniów (1:2).