fot. Jarosław Banaś
Dotychczasowy przewodniczący Piotr Lewandowski (PO) złożył rezygnację i mandat radnego, ponieważ wyjeżdża z miasta. W piątek na sesji nadzwyczajnej radni na jego następcę wybrali byłego prezydenta Kołobrzegu i byłego posła SLD Bogdana Błaszczyka.

Zmienił się także skład prezydium. Nowi zastępcy to: Dariusz Zawadzki z Klubu Radnych Niezależnych wcześniej związany z PO i Kamil Barwinek z klubu Nowy Kołobrzeg.

Jacek Woźniak z opozycyjnego klubu Radnych Niezależnych ocenia, że PO nie znalazła odpowiedniej kandydatury, by utrzymać stanowisko przewodniczącego i dlatego poparła związanego z SLD Bogdana Błaszczyka: - Nie ma wśród nich bardziej doświadczonego polityka i z takim autorytetem na scenie politycznej niż Bogdan. Sama Platforma jest tak słaba, że nie była w stanie wygenerować własnego kandydata na przewodniczącego rady miasta.

Nowy przewodniczący Bogdan Błaszczyk ocenił, że w ostatnim czasie autorytet rady stracił na znaczeniu i poprosił dziennikarzy o wspieranie rady: - Będę chciał, aby pracą całego prezydium, podnieść autorytet rady i radnych. W ostatnich latach ponieśliśmy dość dużo porażek. Apeluję do państwa o pomoc. To od waszego przekazu zależy bowiem bardzo dużo, a autorytet rady jest bardzo potrzebny.

W radzie miasta klub prezydent Anny Mieczkowskiej Kołobrzescy Razem ma 6 radnych, Nowy Kołobrzeg - 4, PiS - 4, Klub Radnych Niezależnych - 4. Trzech radnych jest niezrzeszonych, ale Artur Dąbkowski deklaruje wspieranie prezydent Anny Mieczkowskiej.

jb/od

Posłuchaj

Nowy przewodniczący Bogdan Błaszczyk Jacek Woźniak z klubu Radnych Niezależnych