W ósmej kolejce grupy drugiej piłkarskiej III ligi Bałtyk Koszalin pokonał w niedzielę u siebie Kluczevię Stargard 4:1. Bramki dla podopiecznych Mariusza Lenartowicza zdobyli Sebastian Ginter (dwie), Paweł Łysiak i Krystian Kąkol. Z kolei w sobotę Kotwica Kołobrzeg rozgromiła w Janikowie miejscową Unię 4:1. Gole dla podopiecznych Dietmara Brehmera strzelali Dominik Chromiński, Dawid Cempa, Marcin Gawron i Mateusz Rościszewski.

Bałtyk Koszalin rozpoczął spotkanie wyśmienicie. Już w 7. minucie Paweł Łysiak, który powrócił do koszalińskiego zespołu z Korony Kielce, zagrał na wolne pole do Sebastiana Gintera, a ten delikatnym strzałem po ziemi pokonał bramkarza gości Dawida Skoczyka, do niedawna jeszcze zawodnika Gwardii Koszalin. Mimo straconej bramki, goście próbowali tworzyć okazje, głównie po szybkich kontrach. Nie mogli jednak znaleźć recepty na pokonanie koszalińskiego golkipera Dawida Szymańskiego.

W 26. minucie Bałtyk mógł podwyższyć prowadzenie, ale idealnego dośrodkowania w pole karne Szymona Waleńskiego nie wykorzystał Kacper Szaflarski. Piłka po jego strzale głową przeleciała nad poprzeczką. Jedenaście minut później Bałtyk podwyższył na 2:0. Jakub Forczmański dośrodkował w pole karne, a piłka po strzale Pawła Łysiaka odbiła się od poprzeczki, a po kilku sekundach wpadła do bramki.

Minutę później ten sam zawodnik odegrał piętą do Sebastiana Gintera. Znalazł się on sam na sam z bramkarzem Kluczevii, ale ten skutecznie interweniował.

W 44. minucie podopieczni Mariusza Lenartowicz zanotowali trzecie trafienie. Z ostrego kąta do pustej bramki strzelał Sebastian Ginter.

Drugą połowę znacznie lepiej rozpoczęli goście. W dogodnej sytuacji jeden z zawodników Kluczevii znalazł się w 47. minucie, ale jego strzał z ostrego kąta z okolic piątego metra minął słupek. Po chwili stargardzianie próbowali pokonać bramkarza gospodarzy strzałem z dystansu, ale znów bezskutecznie. Dopiero w 53. minucie pierwsze trafienie dla gości zanotował Jakub Kuzio, i jak się później okazało ostatnie.

Kilkanaście minut później Bałtyk nieco uspokoił grę. Koszalinianie próbowali swoich sił m.in. poprzez strzały z dystansu. W jednej z akcji dobrze zachował się bramkarz Kluczevii, który sparował piłkę na rzut rożny.

W 74. minucie Bałtyk popisał się trójkową akcją i tym samym przypieczętował wygraną. Z prawej strony Paweł Łysiak odegrał do Sebastiana Gintera, a ten dośrodkował w pole karne. Do piłki dopadł Krystian Kąkol, który strzałem w samo okienko nie dał szans Dawidowi Skoczykowi.

- Rzadko się zdarza, że wygrywa się mecz i jest się niezadowolonym. Nie zrozumiałe jest to, jak zagraliśmy na początku drugiej połowy. Zabrakło koncentracji. Brakowało dojrzałości. Wyglądaliśmy tak, jakby mecz się już skończył. Trzeba jednak przyznać, że dużo dobrego w grze ofensywnej wniósł Paweł Łysiak. Ona nie wyglądała źle, ale podnieśliśmy teraz sobie poprzeczkę jeszcze wyżej - powiedział trener Bałtyku Mariusz Lenartowicz.

Bałtyk Koszalin - Kluczevia Stargard 4:1 (3:0)

Bramki: Sebastian Ginter (7.,44,), Paweł Łysiak (37.), Krystian Kąkol (74.) - Jakub Kuzio (53.).

Bałtyk: Dawid Szymański - Jędrzej Ponurko (61. Michał Czenko), Arkadiusz Jasitczak, Szymon Waleński, Paweł Łysiak, Sebastian Ginter (82. Jan Król), Dominik Pawłowski (74. Kacper Masny), Mariusz Bedliński (61. Krystian Kąkol), Paweł Rak, Kacper Szaflarski, Jakub Forczmański (82. Miłosz Poloczek).

Kluczevia: Dawid Skoczyk - Szczepan Popko, Piotr Surma, Kamil Bartoszyński, Łukasz Rdzeń (Bartosz Wojciechowski), Miłosz Kraśniewicz, Michał Magnuski, Mateusz Stolarczyk (Mariusz Nowicki), Jakub Kuzio (Grzegorz Magnuski), Artur Kościukiewicz, Radosław Surma (Aleks Hendryk).

Zwycięstwo odniosła także Kotwica Kołobrzeg, która pokonała na wyjeździe Unię Janikowo. Kołobrzeżanie spotkanie rozpoczęli bardzo dobrze. Szybko przeprowadzili dwie kontry, ale nie były one skuteczne. Podopieczni Dietmara Brehmera bramkę zdobyli dopiero pod koniec pierwszej połowy. W 42. minucie w polu karnym faulowany był Dawid Cempa. Sędzia wskazał na wapno. Do piłki podszedł Dominik Chromiński i pewnym strzałem w swój prawy róg pokonał golkipera Unii. Kotwica długo nie cieszyła się z prowadzenia. Trzy minuty później piłkę w pole karne dośrodkował zawodnik Unii. Dopadł do futbolówki Gracjan Goździk i pokonał Oskara Pogorzelca.

Kotwica ponownie na prowadzenie wyszła w 58. minucie. Z prawego skrzydła obrońcom Unii zerwał się Grzegorz Goncerz. Napastnik wszedł w pojedynek jeden na jeden z Maciejem Mysiakiem, a ten sfaulował zawodnika Kotwicy. Sędzia pokazał obrońcy gospodarzy drugą żółtą kartkę. Do piłki podszedł Dawid Cempa, który pięknym strzałem w okienko z rzutu nie dał szans bramkarzowi gospodarzy.

Na pięć minut przed końcem meczu Kotwica podwyższyła prowadzenie po kontrze. Dawid Cempa wycofał na szesnastkę do Marcina Gawrona, a ten pięknym strzałem od poprzeczki pokonał bramkarza gospodarzy.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry Kotwica postawiła kropkę nad „i”. Grzegorz Goncerz zagrał wzdłuż piątego metra prosto do nabiegającego Mateusza Rościszewskiego, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki.

- Najważniejsze, że przywozimy sześć punktów z dwóch wyjazdowych spotkań. Unia wysoko zawiesiła nam poprzeczkę. Pierwsza połowa była przeciętna w naszym wykonaniu. Mimo to strzeliliśmy gola, ale wyniku nie udało się dowieźć do przerwy. Sami wprowadziliśmy dużo nerwowości. Zrobiliśmy zmiany. Nowi zawodnicy pozwolili zmienić oblicze meczu. Zyskaliśmy sporo świeżej krwi, a mecz udało się wygrać - powiedział Dietmar Brehmer, trener Kotwicy Kołobrzeg.

Unia Janikowo - Kotwica Kołobrzeg 1:4  (1:1)

Bramki:
Gracjan Goździk (45.) - Dominik Chromiński (42. - karny), Dawid Cempa (58.), Marcin Gawron (85.), Mateusz Rościszewski (90.).

Kotwica: Oskar Pogorzelec - Michał Kozajda, Damian Kostkowski, Robert Obst, Dominik Sadzawicki (50. Jakub Szarpak), Leszek Jagodziński (82. Gabriel Szygenda), Piotr Łysiak, Bartosz Kalupa (46. Marcin Gawron), Dominik Chromiński (50. Grzegorz Goncerz), Kamil Bartoś (46. Mateusz Rościszewski) Dawid Cempa.

Unia: Gracjan Fabiszewski - Eryk Krysztopowicz (90. Eryk Marszał), Dawid Zaborowski, Kacper Wachowiak, Przemysław Kędziora (68. Adam Kujawski), Gracjan Goździk, Maciej Mysiak, Patryk Urbański, Ernest Hulisz (46. Dominik Kowalski), Łukasz Zagdański, Denzel Gomez Mendez (87. Jakub Losik).

• Polonia Środa Wielkopolska - Świt Skolwin 0:1,
  • KP Starogard Gdański - Stolem Gniewino 1:1.
Kotwica Kołobrzeg po wygranej z Unią zajmuje drugiej miejsce w ligowej tabeli (19 punktów). Bałtyk Koszalin jest trzynasty (8 punktów).

W sobotę Kotwica podejmie u siebie GKS Przodkowo. Początek meczu o 15.00. Bałtyk zmierzy się natomiast w piątek na wyjeździe z Bałtykiem Gdynia. Spotkanie rozpocznie się o 17.00.