fot. wyszynskiprymas.pl
Jak co tydzień, w sobotni poranek, goście „Studia Kołobrzeg” dyskutowali o najważniejszych wydarzeniach mijającego tygodnia w mieście, regionie i kraju.

W całym regionie trwają dożynki. Tym razem na święto plonów wybraliśmy się do Gościna gdzie spotkaliśmy, między innymi, Pawła Szefernakera - wiceministra spraw wewnętrznych i administracji.

Dożynki w Gościnie

Gmina Ustronie Morskie jest liderem w rankingu szczepień w województwie zachodniopomorskim. Okazuje się, że nic nie dzieje się przypadkiem, bo żeby osiągnąć taki efekt potrzebne jest zaangażowanie nie tylko placówek medycznych i samorządu, ale całej lokalnej społeczności. Konieczna jest w tym wszystkim odpowiednia motywacja.

Ustonie Morskie liderem w rankingu szczepień

Proboszcz kołobrzeskiej konkatedry ks. dr Andrzej Pawłowski opowiedział nam o delegacji miasta na beatyfikację ks. prymasa Stefana Wyszyńskiego.

Ks. Andrzej Pawłowski, proboszcz kołobrzeskiej konkatedry

Redaktor Jacek Ożóg z wydawnictwa Biały Kruk przedstawił książki z okazji beatyfikacji ks. prymasa Stefana Wyszyńskiego.

Redaktor Jacek Ożóg, wydawnictwo Biały Kruk

Ojciec Stanisław Tasiemski OP, wiceprezes KAI , wskazał przebieg uroczystości beatyfikacyjnych.

O. Stanisław Tasiemski OP, Katolicka Agencja Informacyjna

Solista Teatru Wielkiego w Poznaniu, Jaromir Trafankowski opowiedział o premierze opery Don Giovanni.

Jaromir Trafankowski, solista Teatru Wielkiego w Poznaniu

Po 1,5 roku funkcjonowania, Regionalna Izba Obrachunkowa zakwestionowała sposób naliczania opłat za wywóz śmieci w Kołobrzegu. Radni i urzędnicy miejscy mają teraz za zadanie opracowanie nowego sposobu, co nie jest łatwe.

Na ten temat rozmawialiśmy z Wiesławem Parusem, radnym z klubu Kołobrzescy Razem oraz z Jackiem Woźniakiem, przewodniczącym klubu radnych niezależnych. Skomentowali oni też ogłoszoną właśnie kandydaturę Wiolety Dymeckiej na urząd prezydenta Kołobrzegu wysuniętą przez Nową Lewicę.

Wiesław Parus, radny klubu Kołobrzescy Razem oraz Jacek Woźniak, przewodniczącym klubu Radnych Niezależnych

Dwie kołobrzeżanki przyjmują odzież oraz przedmioty i dają im nowe życie. To darmowa wersja recyklingu i szacunek dla przedmiotów. O tej nowej formie pracy opowiadają - Aleksandra i Lena z pracowni The Foamiezzz. 

Aleksandra i Lena z pracowni The Foamiezzz

„Słownik na Fali” - Jarosław Banaś porozmawia z dr Sebastianem Żurowski, językoznawcą z UMK, o terminach związanych z beatyfikacją.

dr Sebastian Żurowski, językoznawca z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika

„Studio Kołobrzeg” przygotowali: Małgorzata Abramowicz, Mariusz Wolański oraz Jarosław Banaś.
Opracowanie muzyczne: Adrian Adamowicz.

ma/mw/jb/aj