fot. prk24.pl
Umowę w tej sprawie z przedstawicielami koszalińskiej firmy podpisano we wtorek.

Wiceprezes Kospelu Paweł Skrzypczak powiedział, że firma od dawna wspiera finansowo inicjatywy lokalne: - Sport jest dla nas ważną dziedziną. Dlatego podjęto decyzję o sponsorowaniu piłki ręcznej. Będziemy sponsorem tytularnym szczypiornistów Gwardii Koszalin. To klub z dużą historią i potencjałem. W ostatnim czasie dofinansowaliśmy też m.in. klub siatkarski i organizację Tour de Koszalin.

Prezes Gwardii Koszalin Tomasz Nowe podkreślił, że podpisanie umowy sponsorskiej z koszalińską firmą to najważniejsze wydarzenie dla klubu w ostatnich latach: - W znacznym stopniu pomoże nam w budowie silnej drużyny, która będzie mogła włączyć się do rywalizacji i awans do I ligi centralnej. W nowym sezonie budżet naszego zespołu wyniesie pół miliona złotych.

Kwota umowy stanowi tajemnicę handlową. Tomasz Nowe dodał, że firma stała się największym partnerem biznesowym klubu.

W połowie sierpnia Gwardia przedłużyła umowę sponsorską z jedną z koszalińskich firm produkujących kosmetyki i opakowania. Kwota kontraktu również jest objęta tajemnicą.

Gwardziści już od jakiegoś czasu przygotowują się do rozpoczęcia sezonu. W weekend zajęli drugie miejsce w XIII Memoriale Bartosza Bigdy, Filipa Potocznika i Mariusza Wnuka, rozgrywanym w koszalińskiej hali Gwardii. W finale podopieczni Piotra Stasiuka ulegli GKS-owi Żukowo 24:29. Z kolei w meczu o trzecie miejsce WKS Grunwald Poznań pokonał SMS Kwidzyn 31:25.

Pierwszy mecz w I lidze koszalinianie rozegrają na wyjeździe za niespełna dwa tygodnie. Ich rywalem będą Tytani Wejherowo.

mp/rz

fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl

Posłuchaj

Paweł Skrzypczak, wiceprezes Kospelu Tomasz Nowe, prezes Gwardii Koszalin