fot. pixabay.com
W kolejnej odsłonie cyklu „Wieczornych Spotkań” nasi dziennikarze postanowili przyjrzeć się badaniom genetycznym i ich wpływowi na nasze życie.

Profesor Ewa Bartnik specjalizuje się w chorobach, które są powodowane przez zmiany w DNA. Niedawno opublikowała książkę pt. „Co kryje się w naszych genach?”. Przybliża w niej bieżące problemy i wyzwania, jakie stoją przed tą, stosunkowo młodą, dziedziną wiedzy.

materiał Grażyny Preder

Jakich nowotworów można się ustrzec dzięki badaniom genetycznym? Ten temat poruszył Mariusz Wolański w rozmowie z prof. dr. hab. n. med. Jackiem Gronwaldem - genetykiem onkologicznym, dziekanem Wydziału Lekarsko-Biotechnologicznego i Medycyny Laboratoryjnej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

materiał Mariusza Wolańskiego

Wartość diagnostyczna badań DNA jest obiektywnie bardzo wysoka, zatem nie dziwi fakt, że często sięga się po nie w ramach rozpraw sądowych jako dowód. W jakich przypadkach wykorzystuje się badania genetyczne ? Na to pytanie odpowiedział nam rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Koszalinie, sędzia Sławomir Przykucki.

materiał Tomasza Trana