fot. Krzysztof Klinkosz
W miasteczku przeprowadzano podstawowe pomiary parametrów zdrowotnych. W ramach akcji prowadzone były także badania przesiewowe, pozwalające na wcześniejsze wykrycie chorób.

Agnieszka Pietraszewska-Macheta, pełniąca obowiązki dyrektora zachodniopomorskiego Narodowego Funduszu Zdrowia dodała, że w miasteczku można było zapoznać się także z akcją „Profilaktyka 40 Plus”. - Badaliśmy cukier we krwi, mierzyliśmy ciśnienie, udzielaliśmy konsultacji dietetycznej, a także szeroko rozumianej pomocy lekarskiej. Wskazaliśmy osobom, które do nas się zwróciły, jak wygenerować skierowanie, wypełnić ankietę dostępną w Internetowym Koncie Pacjenta po to, by każdy mógł w prosty sposób skorzystać z badań - podkreśliła.

Oferta miasteczka wzbudziła duże zainteresowanie wśród mieszkańców i turystów. - Cieszymy się, że mamy możliwość uzyskania pomocy medycznej w tak przystępny sposób - powiedział korzystający z oferty profilaktycznego miasteczka.

Jednodniowe miasteczko profilaktyczne rozstawiono w Dąbkach na terenie sanatorium Argentyt.

kk/aj

fot. Krzysztof Klinkosz

Posłuchaj

Osoby korzystające z profilaktycznego miasteczka Agnieszka Pietraszewska-Macheta, p.o. dyrektor zachodniopomorskiego NFZ