fot. prk24.pl
Zachodniopomorski wicekurator oświaty, który w środę był gościem porannego „Studia Bałtyk”, w rozmowie z Aleksandrą Kupczyk ocenił m.in. wyniki kontroli kolonii i obozowisk, rekrutację do szkół ponadpodstawowych oraz ewentualne wprowadzenie obowiązkowych szczepień dla nauczycieli.

Połowa wakacji za nami, w związku z tym można już ocenić, czy podczas wyjazdów dzieci wystąpiły nieprawidłowości. - 1321 podmiotów złożyło deklaracje o organizacji wypoczynku. Przeprowadzono 263 kontrole, podczas których wydano 46 zaleceń. Nieprawidłowości dotyczyły głównie niezgodności z wzorem kart kwalifikacyjnych uczestników, prowadzonej dokumentacji oraz braku określonych zadań dla kierownika obozowiska. W ciągu kilku dni organizator wypoczynku powinien wykonać te zalecenia - powiedział Bogusław Ogorzałek.

We wtorek zachodniopomorski wicekurator oświaty spotkał się z uczestnikami obozu „Wyspa kapitana Granta” na terenie Nadleśnictwa Polanów. - Brałem udział m.in. w warsztatach dotyczących nawiązywania więzi. Uczestnicy wypowiadali się, co sprawia, że są one trwałe, a co jest przyczyną ich zerwania. Co ciekawe, większość osób wskazała świat wirtualny jako przestrzeń pomagającą w nawiązywaniu relacji. Szczególnie po nauce zdalnej warto pochylić się nad tym tematem i wprowadzić dyskusje w szkołach, żeby wskazać uczniom negatywne skutki przywiązywania zbyt dużej uwagi do wirtualnego świata - podkreślił wicekurator.

ak/aj

Posłuchaj

Gość porannego „Studia Bałtyk”: Bogusław Ogorzałek, zachodniopomorski wicekurator oświaty