fot. szpital.slupsk.pl
31 lipca każdy chętny będzie mógł zaszczepić się przeciwko Covid-19 w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku i w Ustce. Placówka włącza się do akcji „Słupsk się szczepi” organizowanej przez władze miasta.

Akcja „Słupsk się szczepi” skierowana do osób, które z różnych względów nie przyjęły jeszcze szczepionki przeciw Covid-19. Planowana jest na 31 lipca i 1 sierpnia.

W sobotę włączy się do niej Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku. Jak podał jego rzecznik Marcin Prusak, przygotowano dwa punkty szczepień w obiektach szpitalnych w Słupsku (budynek „I” przy ul. Hubalczyków 1) i w Ustce (w budynku przy ul. Mickiewicza 12). Będą czynne 31 lipca od 8.00 do 20.00. Dyżurować w nich będą lekarze, dzięki czemu dzieci od 12 do 18 lat będą mogły być kwalifikowane do szczepień.

Podawane będą szczepionki firm Pfizer, AstraZeneca oraz Johnson & Johnson.

Marcin Prusak zaznaczył, że dodatkowo, by zainteresować pacjentów szczepieniem, w sobotę szpital zwiększy z dwóch do pięciu dzienną pulę voucherów na bezpłatne badania o komercyjnej wartości 65 zł, które od początku lipca zaszczepieni mogą wygrać w ramach konkursu „Badania za szczepienia”. Pakiet badań laboratoryjnych obejmuje: morfologię, badanie moczu, glukozy, stężenia mocznika, kreatyniny, jonogram i gospodarkę lipidową.

W sobotę w ramach miejskiej akcji „Słupsk się szczepi” preparat przeciw Covid-19 można będzie także przyjąć w Punkcie Szczepień Powszechnych „Redzikowo Lodowisko” (godz. 8.00-18.00) oraz w punkcie „Sala Gimnastyczna” w Słupsku przy ul. Słowiańskiej 2 (godz. 8.00-16.00, kwalifikacja dzieci w godz. 8.00-12.00).

W niedzielę od 10.00 do 14.30 zaszczepić się będzie można w mobilnym punkcie szczepień prowadzonym przez Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w salce przy parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Słupsku przy ul. Szczecińskiej 38.

W Słupsku jest możliwość darmowego dowozu na szczepienie osób z niepełnosprawnościami oraz tych, które nie mogą samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień. Transport organizowany jest przez Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Słupsku po wcześniejszym umówieniu pod numerami telefonów: 59 842 64 67 lub 59 848 84 97. Osoby niedosłyszące i niesłyszące powinny wysłać esemesa pod numer 693 390 025.

PAP/rz