fot. Mateusz Sienkiewicz
W najbliższy weekend w Szczecinku ruszy kolejna edycja Art Piknik Festiwalu. To święto muzyki, teatru i malarstwa, w czasie którego na mieszkańców czekają liczne atrakcje.

O imprezach i artystycznych wydarzeniach opowiedział współorganizator i pomysłodawca Festiwalu - Rafał Staniszewski, który gościł w „Studiu Bałtyk Szczecinek”.

- To już ósma edycja festiwalu, która w tym roku potrwa 10 dni. Staramy się w miarę możliwości finansowych, wypełnić różnymi atrakcjami czas pomiędzy dwoma głównymi wydarzeniami - powiedział Rafał Staniszewski.

Pierwszego dnia gwiazdą wieczoru będzie Krzysztof Zalewski, którego koncert będzie biletowany.

- Na to wydarzenie niestety nie dostaliśmy dofinansowania z budżetu. Wiem, że nie wszystkim to będzie pasować, ale kwota nie jest wysoka - to symboliczne 10 zł. Na resztę atrakcji wstęp będzie bezpłatny, ponieważ będą finansowane z budżetu obywatelskiego - wyjaśnił prekursor całego przedsięwzięcia.

W planach znajduje się również szereg spektakli teatrów ulicznych.

- Przyjedzie do nas Teatr Mały z Łodzi oraz Teatr Na Walizkach z Wrocławia. Aktorzy wystawią spektakle kierowane głównie do dzieci - powiedział Staniszewski i zaznaczył, że wydarzenia będą się obywały w różnych miejscach. - W sobotę, 7 sierpnia, teren Ślusarni zamienimy w magiczne miejsce kameralnych koncertów - dodał.

Podczas Festiwalu odsłonięty zostanie kolejny mural przy ul. Rzecznej 10 w Szczecinku.

- Murale stały się wizytówką naszego miasta. Mamy na budynkach dzieła wybitnych malarzy polskich takich jak Dariusz Miliński czy Tomek Santoski. Najnowszy projekt muralu oraz znaczna część wydarzeń Art Piknik Festiwalu odbędą się dzięki głosom mieszkańców Szczecinka oddanym w ramach Budżetu Obywatelskiego - podkreślił Staniszewski. - Jedną z takich atrakcji jest występ zespołu Łąki Łan, o który staraliśmy się dosyć długo - dodał współorganizator festiwalu.

Wśród koncertów, wystaw i teatrzyków nie zabraknie akcentów lokalnych. Gość „Studia Bałtyk Szczecinek” poinformował, że 3 sierpnia w parku przy szczecineckim liceum odbędzie się Art Piknik na ludowo.

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej organizatora.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

ms/od

Posłuchaj

„Studio Bałtyk Szczecinek”: Rafał Staniszewski