fot. Sebastian Ferens
Zmotoryzowani mieszkańcy Słupska zwracają uwagę, że wysiadanie z pojazdu na tym parkingu jest prawdziwym utrapieniem, a często kończy się także uszkodzeniem karoserii auta.

- Ten parking jest zdecydowanie za wąski. Kierowca małego samochodu, być może bez znacznych utrudnień pozostawi auto w tym miejscu, jednak właściciele dużych pojazdów mają z tym problem. Często dochodzi do drobnych stłuczek na Placu Zwycięstwa. Musimy pamiętać, że w motoryzacji od wielu lat panuje trend na produkowanie coraz większych samochodów. Lepszym rozwiązaniem, jest ograniczenie liczby miejsc parkingowych przy ratuszu, a w zamian powinny być szersze - powiedział naszemu reporterowi zdenerwowany kierowca.

Monika Rapacewicz, rzecznik prasowa słupskiego ratusza zapewniła na naszej antenie, że miasto przyjrzy się temu problemowi: - Na Placu Zwycięstwa znajduję się około 200 miejsc parkingowych. Ich wymiary to „kompromis między wielkością a ilością”. Sprawdzimy te sygnały od kierowców. Jeżeli zajdzie taka konieczność, to operator parkingu będzie musiał dokonać korekty linii postojowych.

Więcej w poniższym materiale.

sf/mt

Posłuchaj

materiał Sebastiana Ferensa