fot. Jarosław Ryfun
Przedstawiciele rodziców, nauczycieli i absolwentów II Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Broniewskiego w Koszalinie spotkali się w poniedziałek w ratuszu z prezydentem miasta Piotrem Jedlińskim i jego zastępcą do spraw polityki społecznej Przemysławem Krzyżanowskim.

Przedstawili petycję, w której proszą o powierzenie w dalszym ciągu stanowiska dyrektora Liceum - Wiktorowi Kamieniarzowi. Wieloletni dyrektor popularnego „Bronka” dowiedział się o decyzji prezydenta w dniu zakończenia roku szkolnego. Jak wskazują autorzy petycji, brak jest merytorycznych podstaw tej decyzji. Przewodnicząca Rady Rodziców przy II LO Małgorzata Przykucka powiedziała, że spotkanie nie do końca usatysfakcjonowało sygnatariuszy petycji.

- Uzyskaliśmy zapewnienie od pana prezydenta, że pozostawia sobie jeszcze 48 godzin, na ewentualną zmianę tej decyzji. Przekazał, że jeszcze się zastanowi i przeanalizuje nasze argumenty, że wsłucha się on w głos rodziców, uczniów, nauczycieli i absolwentów - wyjaśniła Małgorzata Przykucka.

Lechosław Warzyński nauczyciel w II LO przedstawił najważniejsze punkty petycji złożonej dziś na ręce prezydenta miasta. - Po pierwsze - chcielibyśmy powierzenia funkcji dyrektora panu Wiktorowi Kamieniarzowi. Druga kwestia - zwróciliśmy się o merytoryczne uwagi do pracy pana dyrektora, które będą nas przekonywały. W trzecim punkcie petycji wskazywaliśmy, że najważniejszy w edukacji jest uczeń, rodzic. Skoro oni są za tym, żeby pan dyrektor został, to nie lekceważmy tego - podkreślił nauczyciel.

Przedstawiciele społeczności II LO mówili wielokrotnie, że petycja nie zawiera żądań, a jest jedynie prośbą.

Jak powiedział Grzegorz Śliżewski główny specjalista Wydziału Komunikacji Społecznej, Promocji i Turystyki, podczas spotkania nie zapadły żadne wiążące decyzje. - Po wymianie informacji, jak obie strony widzą sytuację, prezydent postanowił, że po upływie 48 godzin, przekaże ostateczne rozwiązanie tej sprawy - wyjaśnił Śliżewski.

Zarówno prezydent, jak i autorzy petycji odmawiają dalszych komentarzy do momentu podjęcia decyzji przez włodarza.

sk/kc

Posłuchaj

Małgorzata Przykucka - przewodnicząca Rady Rodziców przy II LO Lechosław Warzyński - nauczyciel w II LO Grzegorz Śliżewski - Urząd Miejski w Koszalinie