fot. Centrum Integracji Społecznej w Słupsku/Facebook
Otrzyma je każdy, kto przyniesie jedzenie do jadłodzielni - lodówki, z której mogą korzystać najubożsi mieszkańcy Słupska.

O szczegółach opowiedziała na naszej antenie Monika Zenik-Krupień, szefowa Centrum Integracji Społecznej w Słupsku: - Nasi pracownicy tym razem wpadli na pomysł stworzenia domków dla owadów, jest to więc kontynuacja akcji budowania budek lęgowych i karmników dla ptaków. Mieszkania dla owadów otrzymają ci, którzy wypełnią naszą jadłodzielnię. Prosimy o przynoszenie produktów o długim terminie ważności oraz o nieprzynoszenie jaj, mięsa i alkoholu.

Dr hab. biologii Zbigniew Sobisz z Akademii Pomorskiej w Słupsku powiedział, że wybudowanie budek dla owadów było świetnym pomysłem: - To nowe mieszkania dla fauny oraz korzyść dla roślin. Zapylacze, które mieszkają w budkach, mają tylko „dwa kroki” do roślin.

Budki zbudowane są z drewna oraz wypełnione m.in. szyszkami czy trzcinami. Będą rozdawane od poniedziałku w Centrum Integracji Społecznej przy ulicy Jaracza od 8.00 do 15.00.

Więcej w materiale Sebastiana Ferensa.

sf/rz

Posłuchaj

materiał Sebastiana Ferensa