fot. UG Ustronie Morskie/Facebook
Prawie 52 procent mieszkańców gminy Ustronie Morskie wzięło już udział w akcji szczepień przeciwko Covid-19. To najlepszy wynik w Zachodniopomorskiem i jeden z lepszych w kraju.

- Cieszę się, że tak dużo osób przyjęło szczepionkę przeciwko Covid-19. Wysoka wyszczepialność zachęci turystów do przyjazdu do naszej gminy - powiedziała wójt Bernadeta Borkowska.

Władze gminy zachęcały mieszkańców do szczepień m.in. za pośrednictwem kampanii esemesowej. Robert Lipiński, który odpowiedzialny jest w gminie za komunikację i informacje publiczną dodał, że duże znaczenie miało także opublikowanie informacji o szczepieniach w kwartalniku gminy: - Dodaliśmy do niego wkładkę o szczepieniach. Jego egzemplarze trafiły do skrzynek pocztowych mieszkańców gminy. Poza tym gazety dostępne były m.in. w bibliotece, ośrodku zdrowia czy Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Mieszkańcy Ustronia Morskiego wyjaśniają, skąd tak dobry wynik akcji szczepień: - To efekt dobrej kampanii informacyjnej. Warto zaszczepić się, bo unikniemy ciężkiego przebiegu choroby.

W gminie Ustronie Morskie działają dwa punkty szczepień.

kk/rz

Posłuchaj

Bernadeta Borkowska, wójt gminy Ustronie Morskie mieszkańcy Robert Lipiński, inspektor ds. komunikacji i informacji publicznej w Urzędzie Gminy w Ustroniu Morskim