fot. prk24.pl
Mówił o tym w Polskim Radiu Koszalin wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki. Wskazał, że choć zachodniopomorskie jest jednym z województw z najwyższym odsetkiem osób zaszczepionych, to ostatnio ich tempo wyraźnie zwolniło.

- Jesteśmy na 4/5 miejscu w kraju, jeśli chodzi o liczbę wykonanych szczepień. Jednak zainteresowanie szczepieniami cały czas maleje. Wiele osób nie zgłasza się na drugą dawkę , co jest bardzo niepokojące - przekazał Zbigniew Bogucki.

Wojewoda podkreślił, że szczepienia to jedyny sposób na pokonanie koronawirusa.

- To nie jest tak, że pandemia się skończyła. My oczywiście możemy ją odeprzeć, możemy tę walkę z koronowirusem wygrać, ale naszym jedynym orężem są szczepienia. Nie mamy innego leku ani innego antidotum - dodał.

Obecnie w województwie zachodniopomorskim tylko w trzech gminach odsetek osób w pełni zaszczepionych przekroczył 50 procent. Najwięcej zaszczepionych mieszkańców jest w gminie Ustronie Morskie - 51 procent. Gminy z najniższą liczbą osób w pełni zaszczepionych to między innymi Tychowo i Świdwin. Tu zaszczepionych jest nieco ponad 30 procent.

W zachodniopomorskich szpitalach zajętych jest 17 z 380 łózek tzw. covidowych. Terapii respiratorem wymaga 3 pacjentów.

red./kc

Posłuchaj

Zbigniew Bogucki, wojewoda zachodniopomorski