fot. Małgorzata Abramowicz
Sea of Art to festiwal teatru ulicznego i nowego cyrku. Prezentowane w przestrzeni miejskiej wydarzenia adresowane są do widzów w każdym wieku.

- Sztuka uliczna bawi, wzbudza emocje, zaciera granice między widzami i artystami, udowadnia, że kultura może być powszechna i naprawdę dla każdego - powiedział Polskiemu Radiu Koszalin Łukasz Gładysiak z Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu.

Już w piątkowy wieczór kołobrzeżanie i turyści mogli wysłuchać recitalu Justyny Szafran, aktorki Teatru Muzycznego Capitol. Podczas koncertu wykonano piosenki z płyty "Dziękuję za świat" w nowych aranżacjach Rafała Karasiewicza (piano) i Kuby Olejnika (kontrabas). Dużą niespodzianką był także jeden zupełnie premierowy utwór, nieznany wiersz Agnieszki Osieckiej pt. "Umrzeć z miłości", do którego muzykę napisał Kuba Olejnik.

Festiwal zakończy wystawiony przez Teatr Ewolucji Cienia spektakl "Czas wilka", dotykający problemu nakręcającej się spirali nienawiści, ale i wskazujący niezwykle trudną ścieżkę rozwiązania konfliktów, jaką jest oczyszczająca siła przebaczenia.

Wejścia na wszystkie pokazy i warsztaty są bezpłatne.

ma/ar

fot. Małgorzata Abramowicz

Posłuchaj

Łukasz Gładysiak z Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu Justyna Szafran