www.facebook.com/okowokozrakiem
Na antenie Polskiego Radia Koszalin eksperci przekonywali, że może ona w wielu przypadkach uchronić od choroby lub uratować życie.

Za nami akcja promująca przede wszystkim aktywność fizyczną społeczną i zawodową. Akcję pod hasłem „Rusz Rzyć z Leżaka” zorganizowała na plażach regionu fundacja Oko w „Oko z Rakiem”. Była to okazja do porozmawiania o roli onkologów, fizykoterapeutów i psychodietetyków w profilaktyce i w leczeniu nowotworów. W naszym studiu pojawiła się pani Magda, która ponad rok temu dowiedziała się, że ma raka piersi. Czy jej zdaniem kobiety po mastektomii, w ogóle po chorobie nowotworowej mogą żyć aktywnie?

rozmowa Renaty Pacholczyk z panią Magdą

Rak nie wybiera ani płci, ani wieku, a żaden moment zdiagnozowania choroby nie jest momentem dobrym. W wielu przypadkach przed chorobą uchronić nas może profilaktyka. W trakcie eventów Rusz Rzyć z Leżaka" specjaliści zachęcali plażowiczów do badań piersi i jądra, aktywności fizycznej oraz zdrowego odżywiania. W trakcie spotkań można było też porozmawiać z onkologiem, fizjoterapeutą czy też psychodietetykiem.

rozmowa Anny Winnickiej z onkologiem

W trakcie chorowania ważne jest, aby zadbać nie tylko o kondycję psychiczną, ale też fizyczną. Do tego jednak, aby ruszyć się z leżaka, potrzebna jest motywacja.

rozmowa Anny Winnickiej z fizjoterapeutą

Długoletnia terapia jest wyczerpująca dla pacjenta, dlatego tak ważne jest zdrowe odżywianie. W Dźwirzynie o odżywianiu można było porozmawiać z psychodietetykiem.

rozmowa Anny Winnickiej z psychodietetykiem