W sobotę umowę podpisały władze Koszalina oraz konsorcjum dwóch firm, które zaprojektują i wybudują nowy obiekt. Koszt inwestycji to prawie 36 milionów złotych, z czego 24 miliony to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wiadukty mają powstać do końca 2022 roku.

Politycy z naszego regionu rozmawiali również o powrocie Donalda Tuska do polskiej polityki i objęciu przez niego funkcji przewodniczącego Platformy Obywatelskiej.

Dyskutowali także o powołaniu przez Sejm profesora Marcina Wiącka na Rzecznika Praw Obywatelskich. Za opowiedziało się 380 posłów, przeciw było 3, a 43 wstrzymało się od głosu. Aby profesor Marcin Wiącek mógł objąć tę funkcję, zgodę musi wyrazić jeszcze Senat. Do tej pory parlament pięciokrotnie próbował wybrać następcę Adama Bodnara.

Zaproszenie Mateusza Sienkiewicza przyjęli posłowie Czesław Hoc (Prawo i Sprawiedliwość), Radosław Lubczyk (Koalicja Polska), Dariusz Wieczorek (Nowa Lewica) i Piotr Zientarski (Platforma Obywatelska). Ponadto w audycji wzięli udział Marcin Bedka z Konfederacji oraz Michał Tuszyński-Sikora, który reprezentował Porozumienie.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

ms/rz

Posłuchaj

„Po Słowie” - część pierwsza „Po Słowie” - część druga