wiceprezes Żaka Krzysztof Szumski i Mateusz Pryć (fot. MKKS Żak Koszalin/Facebook)
W kolejnym sezonie koszalińska drużyna występować będzie w pierwszej lidze. W czwartek nowe kontrakty podpisali Mateusz Pryć oraz Konrad Koziorowicz. Ten pierwszy związał się z klubem roczną umową z możliwością jej przedłużenia o kolejny sezon. Koziorowicz pozostanie natomiast w Koszalinie na przyszły sezon.

- Zostałem w Żaku po to, by rozwijać się koszykarsko. Najważniejsze jest dla mnie łapanie kolejnych minut, a statystyki na pewno „przyjdą”. Mamy również jasno określony cel - utrzymanie w pierwsze lidze. Jeżeli uda się ugrać coś więcej, to będziemy szczęśliwi - powiedział Mateusz Pryć.

Mierzący 190 centymetrów 23-letni rozgrywający to wychowanek Spójni Stargard. Do Żaka dołączył w listopadzie ubiegłego roku. W sezonie 2020/2021 spędził na parkiecie 650 minut, zagrał w 28 spotkaniach, zdobył 221 punktów i zanotował 107 asyst.

W Żaku pozostał także Konrad Koziorowicz. 31-latek również jest rozgrywającym i wychowankiem Spójni Stargard. W koszalińskim klubie gra od dwóch sezonów. - Bez wahania przedłużyłem umowę. Awansowaliśmy do pierwszej ligi. Atmosfera jest bardzo dobra, podobnie jak organizacja w klubie - podkreślił Konrad Koziorowicz.

Stargardzianin w poprzednim sezonie wystąpił w 32 spotkaniach. Na parkiecie spędził 906 minut. Rzucił 471 punktów punkty i zanotował 135 asyst.

Wcześniej nowe kontrakty z koszalińskim zespołem podpisali Darrell Harris, Eryk Naczlenis, Maciej Szewczyk i Marcin Zarzeczny.

Więcej w poniższym materiale.

red./rz

Posłuchaj

materiał Radosława Zmudzińskiego