Mecz mistrzostw Europy Dania - Finlandia w Kopenhadze został przerwany po nagłym zasłabnięciu piłkarza gospodarzy Christiana Eriksena.

Duńczyk Christian Eriksen został przetransportowany do szpitala, a jego stan jest stabilny - poinformowała UEFA na Twitterze.

Piłkarz nagle zasłabł w trakcie meczu grupowego mistrzostw Europy z Finlandią. Telewizja DR1 podała, że miał atak serca, ale żyje i jest przytomny.

Mecz mistrzostw Europy Dania - Finlandia w Kopenhadze zostanie wznowiony o godz. 20.30 - poinformowała UEFA i zaznaczyła, że taka decyzja została podjęta na prośbę piłkarzy. Zgodnie z planem odbędzie się też spotkanie Rosja - Belgia o godz. 21.00.

Do zdarzenia doszło około 43. minuty spotkania przy stanie 0:0. Eriksen bez żadnego kontaktu upadł na boisko i od razu stracił przytomność. Pojawiły się służby medyczne, a telewizja pokazała, jak ratownicy wykonują masaż serca. Wokół piłkarza i służb medycznych ustawili się pozostali reprezentanci Danii. Wielu z nich miało łzy w oczach, inni się modlili. Na trybunach zapadła cisza. Na murawę wpuszczono także partnerkę Eriksena, która natychmiast znalazła się w ramionach innych piłkarzy.

Po około dziesięciu minutach reanimacji do szatni zeszli Finowie. Duńczycy otoczyli ratowników, którzy znosili Eriksena na noszach.