Jak co tydzień, w sobotni poranek, goście „Studia Kołobrzeg” dyskutowali o najważniejszych wydarzeniach mijającego tygodnia w mieście, regionie i kraju.

O 29. rocznicy obalenia rządu Jana Olszewskiego dyskutowali: opozycjonista lat 80. - Sławoj Kigina, opozycjonista i pierwszy prezydent miasta w wolnej Polsce - Henryk Bieńkowski, mecenas i historyk badający najnowsze materiały IPN - Edward Stępień.

Sławoj Kigina, Henryk Bieńkowski, Edward Stępień

Krytyka była ostra, ale konstruktywna i przyniosła wymierne efekty. O procesie negocjacyjnym pakietów pomocowych i postulatów branży turystycznej rozmawiają poseł Czesław Hoc (PiS) wiceprzewodniczący SK Zdrowia i Mariusz Ławro prezes Regionalnego Stowarzyszenia Turystyczno-Uzdrowiskowego w Kołobrzegu.

rozmowa z Czesławem Hocem i Mariuszem Ławro

Z zawodu jest marynarzem, z zamiłowania pasjonatem muzyki elektronicznej. O komponowaniu na Morzu Północnym opowiada kołobrzeżanin - Łukasz Marcińczak.

rozmowa z Łukaszem Marcińczakiem

Wchodzą na rynek rezerwacji pokoi hotelowych przez internet w ciężkim okresie pandemicznym i zamierzają odnieść sukces. Dlaczego? Bo zauważali, że Polacy kierują się patriotyzmem przy wybieraniu miejsca odpoczynku: chcą odpoczywać w Polsce i korzystać z obsługi przez polskie firmy. Łukasz Jarczak i Łukasz Król z portalu „Stayget” stawiają na Polskę.

Jarczak i Łukasz Król - „Stayget”

Czy Kołobrzegowi grożą powodzie? Czy Kołobrzegowi zagraża brak wody? Czy to tylko sprawa zmian klimatycznych? A może kwestia zabudowywanych terenów zalewowych i złej gospodarki przestrzennej? Zapraszamy do wysłuchania dyskusji na powyższe tematy, w której uczestniczyli: Stanisław Wziątek z Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski, ekolog i przyrodnik Tadeusz Twardy.

Stanisław Wziątek, Tomasz Tamborski, Tadeusz Twardy

Biblioteka Miejska w Kołobrzegu od niedawna ma nowego dyrektora. Jest nią Monika Dziedzic, która przez wiele lat pracowała w Regionalnym Centrum Kultury. Swoje doświadczenia i nowe pomysły przenosi teraz na grunt biblioteczny.

rozmowa z Moniką Dziedzic

Dlaczego Koszalin i „koszalińska” część województwa zachodniopomorskiego otrzymują z budżetu województwa mniej pieniędzy niż Szczecin i część „szczecińska”? Czy powodem nie jest brak województwa środkowopomorskiego? Na powyższy temat dyskutowali: Stanisław Wziątek z zarządu województwa zachodniopomorskiego, radni RM Kołobrzeg Bartosz Bieńkowski (PiS) i Jacek Woźniak (Niezależny).

Stanisław Wziątek, Bartosz Bieńkowski, Jacek Woźniak

„Słownik na Fali”: rozszyfrujemy, co oznacza nazwa „resort”. Dopytywał Jarosław Banaś, a wyjaśniał językoznawca - dr Sebastian Żurowski z UMK w Toruniu.

„Słownik na Fali” - rozmowa z dr. Sebastianem Żurowskim

„Studio Kołobrzeg” przygotowali: Małgorzata Abramowicz, Mariusz Wolański, Jarosław Banaś
Opracowanie muzyczne: Adrian Adamowicz