W Ośrodku Jazdy Konnej Michalski w Budzistowie zakończyły się dwudniowe Regionalne Zawody w Skokach przez Przeszkody. Rywalizowało blisko 100 jeźdźców na ponad 130 koniach.

Ponad 130 koni i prawie 100 jeźdźców uczestniczy w dwudniowych Regionalnych Zawodach Jeździeckich w Skokach przez Przeszkody w Budzistowie. Obok konkursów regionalnych, odbywają się kwalifikacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Po wielomiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa organizatorzy przygotowali też konkursy dla amatorów.

W najważniejszych kategoriach triumfowali:

SOBOTA

Klasa L Julia Ostrówka na koniu Lucas

Klasa P Michał Zakrzewski na koniu Chacca

Klasa N Steffen Lubahn na koniu Stella

Klasa C Łukasz Kaźmierczak na koniu Cassini van Hamond


NIEDZIELA:

Klasa L Zuzanna Lewandowska na koniu Dalia

Klasa P Michał Zakrzewski na koniu Dakato Gold M.

Klasa N Kamil Rajnert na koniu Go Jack

Klasa C Julian Sass na koniu Chacco-Max

Następne zawody w Budzistowie odbędą się w najbliższy weekend. 12 i 13 czerwca odbędą się regionalne i towarzyskie zawody jeździeckie w ujeżdżeniu, kwalifikacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz eliminacje do Mistrzostw Polski Młodych Koni.

- Przede wszystkim dopisała nam wczoraj i dziś pogoda – podkreślił Andrzej Michalski, właściciel ośrodka. - To jest wielka satysfakcja dla mnie, ponieważ wczoraj nasi zawodnicy wygrywali, a dziś Michał Zakrzewski pojechał rewelacyjnie na koniu, który się u nas urodził i wychował. To pasmo sukcesów naszych koni jest coraz większe.

Więcej na temat zawodów w Budzistowie w rozmowie Mariusza Wolańskiego z Andrzejem Michalskim.

mw/kc


Posłuchaj

materiał Mariusza Wolańskiego