fot. Sunrise/FB
Z powodu ograniczeń pandemicznych organizatorzy zdecydowali się na przełożenie 18. edycji festiwalu na lipiec 2022 roku.

„Mimo wielu trudności walczyliśmy do ostatnich chwil. Produkcja Sunrise Festival nabrała tempa. Wszyscy byliśmy podekscytowani, bo nasze plany są naprawdę ogromne. Wiele z nich udało się zrealizować, ale najważniejszego - czyli zgody - nie jesteśmy w stanie uzyskać. Obowiązujące ograniczenia dotyczące wydarzeń masowych skutecznie blokują organizację tak wielkiego wydarzenia, jakim jest nasz festiwal” - napisano w oficjalnym stanowisku, które ukazało się na profilach festiwalu w mediach społecznościowych.

„Jesteśmy zmuszeni przenieść nasze 18. urodziny na kolejny rok. Chcemy napisać nowy rozdział w naszej historii w dniach 21-24 lipca 2022 roku. Obiecujemy rozwijać się dalej z taką mocą, jak podczas pierwszej edycji na lotnisku w Podczelu. Jesteśmy przekonani, że nasza osiemnastka będzie przełomowa. W naszych sercach są wielkie plany i spektakularne projekty” - dodano.


W komunikacie zaznaczono, że wszystkie kupione na tegoroczny festiwal wejściówki zachowują ważność i będzie z nich można skorzystać w przyszłym roku.

Sunrise Festival to jedna z największych imprez masowych z muzyką elektroniczną w Polsce. Organizowana jest co roku pod koniec lipca. Do 2018 roku festiwal odbywał się w kołobrzeskim amfiteatrze. Od 2019 roku impreza organizowana jest na lotnisku Kołobrzeg-Bagicz w kołobrzeskiej dzielnicy Podczele.

Pod koniec zeszłego i na początku tego roku pojawiły się nieoficjalne doniesienia, że w związku z brakiem zgody na dzierżawę terenu lotniska impreza może zostać przeniesiona w inną część Polski. Ostatecznie w lutym tego roku kołobrzescy radni zadecydowali o oddaniu tych terenów w dzierżawę na 9 lat organizatorowi Sunrise Festivalu - firmie MDT Production.

red./ar

Czytaj więcej