fot. Mateusz Sienkiewicz
Będzie to droga dojazdowa do nowego osiedla apartamentowców, które powstanie w sąsiedztwie parku i jeziora Trzesiecko, pomiędzy szkolnym boiskiem i Centralnym Placem Zabaw.

Powstanie nowej drogi to zazwyczaj dobra informacja dla kierowców. Inwestycja jednak nie do końca przekonuje mieszkańców Szczecinka: - Jestem zaskoczona, droga w parku, przy placu zabaw nie jest dobrym rozwiązaniem, szczególnie dla osób korzystających z tych okolic - powiedział jedna z mieszkanek.

Droga będzie przebiegała pomiędzy obecnym boiskiem a parkiem. W tej chwili jest tam wytyczona droga piesza.

- Boisko pozostanie bez zmian, jednak nie da się uniknąć częściowej ingerencji. Zostanie wyciętych kilka drzew, nieco przesunięty płot, który znajduje się przy boisku, oraz kilka urządzeń, które znajdują się na placu zabaw. Zależy nam na jak najlepszym skomunikowaniu tej części miasta, odciążeniu przede wszystkim ulicy Lelewela - powiedział Mateusz Ludewicz, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Szczecinka.

Za wykonanie drogi odpowiadają deweloperzy, którzy w tym kwartale będą budowali swoje inwestycje: - Wynika to z trójstronnego porozumienia, które miasto Szczecinek podpisali z dwoma deweloperami - dodał Mateusz Ludewicz.

Rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Szczecinku przekonuje, że kwestie bezpieczeństwa zachowane będą na wysokim poziomie.


ms/aj

fot. (fot. fot. Mateusz Sienkiewicz)
fot. (fot. fot. Mateusz Sienkiewicz)
fot. (fot. fot. Mateusz Sienkiewicz)

Posłuchaj

materiał Mateusza Sienkiewicza