fot. facebook.com/KlubKolarskiZiemiaDarlowska
Zawodniczki KK Ziemia Darłowska bardzo dobrze spisały się w pierwszym dniu Pucharu Polski w Kolarstwie Szosowym. Kornelia Braun wygrała w kategorii juniorek młodszych zaś Maja Wróblewska była najlepsza w kategorii juniorek. W piątek toczyła się rywalizacja w jeździe indywidualnej na czas.

Zawodniczki miały do pokonania trasę w okolicach Krasnobrodu na Lubelszczyźnie. Obie triumfatorki uzyskały bardzo dobre czasy.

- Maja Wróblewska udowodniła sobie i nam, że jest bardzo silna, było to zresztą widać po treningach. Konkurencja wśród juniorek była bardzo duża, praktycznie kolejność pierwszej czwórki mogła być zupełnie inna. Tym bardziej cieszy zwycięstwo przy tak mocnej konkurencji, a Maja udowodniła, że jazda indywidualna na czas jest jej specjalnością – powiedział po zawodach trener KK Ziemia Darłowska Marcin Adamów. Juniorki miały do pokonania 15 kilometrów.

Poza konkurencją w kategorii juniorek młodszych była też Kornelia Braun. Wychowanka KTC Kołobrzeg najszybciej pokonała 10-kilometrową trasę. – Wiedzieliśmy już po zgrupowaniu w górach, że Kornelia jest bardzo mocna. Choć nie do końca wiedzieliśmy, jak będzie wyglądała na tle innych zawodniczek, gdyż nie mieliśmy w ostatnim czasie szans na skonfrontowanie się z innymi zawodnikami. W kategorii juniorek młodszych również był bardzo wysoki poziom rywalizacji. Nie tylko wynik Kornelii, ale praktycznie całej pierwszej dziesiątki zasługuje na uznanie – zaznaczył trener KK Ziemia Darłowska.

W sobotę w ramach PP w kolarstwie szosowym rozegrane zostaną wyścigi ze startu wspólnego.

kk/od