fot. prk24.pl
Policjanci z Piły pracują nad sprawą kradzieży pojazdów, które miały miejsce na terenie województwa wielkopolskiego. W ramach postępowania zostało już zatrzymanych 8 osób. Zebrany materiał dowodowy wskazuje, że =grupa mogła dokonać kradzieży co najmniej 18 samochodów.

Jak poinformował w czwartek sierż. Wojciech Zeszot z Komendy Powiatowej Policji w Pile, w ramach postępowania prowadzonego przez pilskich policjantów zatrzymanych zostało już 8 osób. Według ustaleń funkcjonariuszy, grupa ta mogła dokonać kradzieży co najmniej 18 samochodów marek Renault oraz Mazda.

Zeszot wskazał, że pod koniec kwietnia na terenie powiatu chodzieskiego, podczas kolejnej realizacji funkcjonariuszy zostały zatrzymane 3 osoby w wieku od 48 do 57 lat: - Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił przedstawić dwójce z nich zarzuty umyślnego paserstwa. Funkcjonariusze zabezpieczyli również części samochodowe, które mogą pochodzić z kradzionych pojazdów marki Renault oraz Mazda. Ponadto policjanci zabezpieczyli od jednego ze sprawców mienie w kwocie 15 tys. zł na poczet przyszłej kary. Wobec dwójki mężczyzn prokurator w Pile zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Dodał, że funkcjonariusze na terenie powiatu ostrowskiego policjanci ujawnili skradziony wcześniej samochów marki Renault Captur o wartości 60 tys. zł. Został skradziony z terenu powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego pod koniec obiegłego roku. Wstępna analiza biegłego z zakresu mechanoskopii wykazała, że sprawcy dokonali przerobienia oryginalnego numeru VIN tego samochodu.

Zeszot zaznaczył, że sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są zatrzymania kolejnych osób. Za dokonanie umyślnego paserstwa Kodeks Karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

PAP/rz