fot. www.pixabay.com
W dzisiejszej audycji „Studio Bałtyk Szczecinek”, goście Mateusza Sienkiewicza odnieśli się do sytuacji w Szpitalu w Szczecinku, mówili o kolejnym etapie znoszenia restrykcji oraz o powstających w mieście łąkach kwietnych.

Pierwszym Gościem Mateusza Sienkiewicza był poseł i lekarz Radosław Lubczyk. Zapytany o to, czy będzie szczepił pacjentów przeciwko COVID-19 przekazał, że szczepieniami zajmuje się szpital i posiada on pełną obsadę personelu. Wskazał jednak, że nie jest tak, że każdy lekarz może szczepić, czy kwalifikować pacjentów. - Aby można było to robić, niezbędne jest zadanie odpowiedniego egzaminu. Ja również przygotowuję się do takiego testu i mam nadzieję, że w najbliższych dniach do niego podejdę i wtedy będę mógł pomóc przy pracy - wyjaśnił poseł.

W dalszej części rozmowy mówił również o tym, jak zapatruje się na wyniki finansowe Szpitala w Szczecinku i dlaczego skarży się na władze lecznicy?

rozmowa z posłem Radosławem Lubczykiem

Irek Markanicz, dyrektor Muzeum Regionalnego w Szczecinku mówił na naszej antenie o „odmrażaniu” muzeów. - Już za chwilę, zgodnie z ustaleniami, będziemy mogli przyjąć gości i zacząć się dzielić efektami naszej pracy z odwiedzającymi Muzeum - przekazał dyrektor Markanicz. Mówił również o wystawie, na którą serdecznie zapraszał. Będzie ona dostępna dla odwiedzających już od środy, 5 maja, na ulicy Szkolnej.

rozmowa z dyrektorem szczecineckiego Muzeum, Irkiem Markaniczem

Natomiast Maciej Grunt z 13. Czarnego Szczepu im. Zawiszy Czarnego, opowiadał o głosowaniu na „łąki kwietne”, które powstaną w Szczecinku.

rozmowa z Maciejem Gruntem

Zapraszamy do wysłuchania materiałów.

ms/aś