Jak w każdą sobotę, nasi dziennikarze zaprosili do rozmów w „Studiu Kołobrzeg” szereg wybitnych ekspertów, by omówić zdarzenia minionego tygodnia. Goście skoncentrowali się zarówno na sprawach związanych z regionem kołobrzeskim, jak i tych dotyczących całego kraju.

Mamy wiosnę, przyszedł maj... a wiosna to czas zmian. Wymieniamy garderobę na lżejszą, remontujemy mieszkania, rozpoczynamy prace w ogrodzie. W Studio Kołobrzeg rozmawialiśmy z ogrodnikiem Bożena Piesik, która doradziła jakie prace należy wykonać, aby nasz ogród pięknie się rozwijał.

rozmowa z Bożeną Piesik

Ich upierzenie nie jest wodoodporne tak jak u mew czy kaczek. Pióra nasiąkają wodą, dzięki czemu ptaki te bardzo łatwo się zanurzają i szybko pływają. To dlatego też nazywane są podwodnymi błyskawicami. I jak są wyjątkowe, tak bardzo też znienawidzone przez rybaków, którzy oskarżają je o uszczuplenie połowów. Jak to z kormoranami jest naprawdę? O tym opowiedziała Katarzyna Lesner z Fundacji dla Dzikich Zwierząt "Larus".

rozmowa z Katarzyną Lesner

Pandemia wprowadza zmiany w każdym niemal aspekcie życia. Zamknięci w domach Polacy, zmuszeni do zagospodarowania wolnego czasu przekierowali swoje upodobania. Jak wskazują specjaliści, w tym czasie znacznie wzrosło zainteresowanie rynkiem dzieł sztuki.  Rozmawialiśmy z osobami, które porcelanę traktują nie tylko jako hobby, ale i źródło inwestycji.

Porcelana

O problemach finansowych i o rehabilitacji „pocovidowej” rozmawiano w Kołobrzegu. Na specjalnej konferencji spotkali się przedstawiciele zachodniopomorskiej branży uzdrowiskowej z władzami NFZ oraz z wiceprzewodniczącym Sejmowej Komisji Zdrowia posłem Czesławem Hocem.

konferencja branży uzdrowiskowej

„Floriany” to Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów. Jako jedyną jednostką nominowaną do Florianów z naszego regionu jest OSP Charzyno. Druhowie z Charzyna, którzy na co dzień walczą o życie, zdrowie i mienie ludzkie, teraz sami są w potrzebie. Strażacy własnymi siłami starają się uzbierać pieniądze na wkład własny do zakupu nowego wozu bojowego.

OSP Charzyno

O harmonogramie powrotu uczniów do nauki stacjonarnej oraz o zbliżających się egzaminach maturalnych rozmawialiśmy z zachodniopomorskim wicekuratorem oświaty Bogusławem Ogorzałkiem.

rozmowa z Bogusławem Ogorzałkiem

O kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, o historii i patriotyzmie rozmawialiśmy z prawnikiem autorem książki Kołobrzeg – Twierdza Solidarności Edwardem Stępniem.

rozmowa z Edwardem Stępniem

3 maja świętujemy rocznicę uchwalenia Konstytucji, ale to także Święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Rozmawialiśmy na ten temat z ks. dr. Andrzejem Pawłowskim.

rozmowa z ks. dr. Andrzejem Pawłowskim

Na koniec audycji Jarosław Banaś rozmawiał z Sebastianem Żurowskim, doktorem nauk humanistycznych (UMK), magistrem filologii polskiej (UWM), który prowadzi bloga dobryslownik.plrozmowa z dr. Sebastianem Żurowskim

„Studio Kołobrzeg”: Małgorzata Abramowicz, Mariusz Wolański, Jarosław Banaś. Opracowanie muzyczne: Adrian Adamowicz.

mw/mt