fot. PAP/Adam Warżawa
Chcą przekonywać do szczepień, bo, jak mówią, to sposób na powrót do normalności i wolności. Rozdają mieszkańcom m.in. naklejki i plakaty głoszące, że szczepienia to najskuteczniejszy sposób walki z pandemią.

Jeden z organizatorów akcji w Koszalinie, Szymon Prusiński, podkreślił, że dzięki szczepieniom młodzi ludzie mogą odzyskać to, co w ostatnich miesiącach stracili przez pandemię.

- Pandemia odebrała nam możliwość edukacji. Nauczanie zdalne nie daje takich samych efektów, jak nauczanie stacjonarne. Maturzyści nie mogli się w pełni przygotować do egzaminów. Oprócz tego, pandemia odebrała nam wolność - ograniczyła spotkania towarzyskie i utrudniła kontakty międzyludzkie - powiedział Prusiński.

O tym, że szczepienia są jedynym sposobem na powrót do normalności, mówią także ci, którzy zdecydowali się zaszczepić w koszalińskiej hali widowiskowo-sportowej. - Bardziej boję się konsekwencji wynikających z zakażenia niż ze szczepionki - przekazała jedna z zapytanych kobiet. Natomiast mężczyzna dodał, że chorował już na COVID-19 i nie chce tego ponownie przechodzić, dlatego też woli się zaszczepić.

Akcje zachęcające do szczepień młodzi działacze Nowoczesnej organizują również w Kołobrzegu i Szczecinie.

ap/aś

Posłuchaj

Szymon Prusiński z Nowoczesnej Pilotażowy Punkt Szczepień Masowych w Koszalinie