fot. archiwum prk24
Samorządy stanęły na wysokości zadania i zorganizowały nie tylko wydarzenia w sieci. Nasz dziennikarz Marcin Kamiński sprawdził, na jakie atrakcje mogą liczyć mieszkańcy Słupska i okolic.

Dagna Mikołajczak-Maśnicka z Wydziału Współpracy i Promocji w słupskim ratuszu zaprosiła na naszej antenie wszystkie osoby, które planują zostać w mieście na majówkowy jarmark przy ulicy Nowobramskiej: - W związku z pandemią nie możemy zorganizować dużych imprez w trakcie długiego weekendu. Alternatywą, jaką przygotowaliśmy dla mieszkańców, jest jarmark, który pierwszy raz odbędzie się w majówkę. Od pierwszego do trzeciego maja odwiedzający będą mogli nabyć różne produkty od lokalnych producentów.

Główczyce przygotowały z okazji majówki m.in. grę terenową dla najmłodszych mieszkańców gminy. - Już w piątek przy ośrodku kultury będzie można pobrać specjalne karty z kodem QR do mapy z zadaniami. Każde dziecko, które rozwiąże zagadki, otrzyma słodki poczęstunek. Szykujemy również m.in. wydarzenia on-line z udziałem lokalnych zespołów muzycznych - powiedział Paweł Żmuda, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Główczycach.

Szereg imprez odbędzie się również na terenie Ustki oraz gminy Słupsk.

Więcej informacji na temat planowanych wydarzeń w poniższym materiale.

mk/mt

Posłuchaj

materiał Marcina Kamińskiego