fot. Mateusz Sienkiewicz
Dwa nowe ambulanse zasiliły flotę szczecineckiego szpitala. Ich zakup był możliwy dzięki dofinansowaniu miejscowej firmy produkującej maszyny rolnicze. To jednak nie koniec zakupów.

W ciągu kilku miesięcy do placówki trafi kolejna karetka oraz nowy tomograf – mówi szczecinecka posłanka Prawa i Sprawiedliwości, Małgorzata Golińska:- To są niezwykle potrzebne środki na nowy, jeszcze lepszy specjalistyczny sprzęt. 1,5 miliona złotych na nowy tomograf w szpitalu, będzie on 32 rzędowy więc ta dokładność aparatury będzie zdecydowanie większa. Dodatkowo 520 tysięcy złotych zostały przyznane na karetkę.

Doposażanie szpitala w nowe urządzenia jest bardzo ważne, bo w ostatnich tygodniach placówka stanowi medyczne wsparcie dla regionu m.in. dla pacjentów z Miastka czy z Wałcza – mówi Anna Złotowska, prezes Szpitala w Szczecinku:

- Stanowimy takie zabezpieczenie dla pacjentów planowanych jak i pacjentów na ostro. A w ostatnim czasie też zabezpieczenie dla pań rodzących. Te działania są widoczne w naszym szpitalu, kiedy obłożenie sięgało ostatnio 75 procent łóżek, co naprawdę jest rzadkością w takich normalnych sytuacjach - wyjaśnia dyrektorka.

W szczecineckim szpitalu trwa także rozbudowa instalacji tlenowej. 350 tysięcy złotych przekazał na ten cel wojewoda zachodniopomorski.

ms/kc


Posłuchaj

Małgorzata Golińska, poseł Prawa i Sprawiedliwości Anna Złotowska, prezes Szpitala w Szczecinku: