fot. www.puss.pila.pl
„Klimat. Wspólna sprawa” - to temat tegorocznego, czternastego już Festiwalu Nauki Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile. Impreza rozpoczęła się w poniedziałek i potrwa do piątku.

Jak powiedziała Polskiemu Radiu Koszalin Aleksandra Fabiszak z pilskiej uczelni - celem festiwalowych spotkań ma być uświadomienie konieczności zmian dzisiejszego stylu życia.

Temat nie jest przypadkowy. Chcemy zwrócić uwagę przede wszystkim na kwestię związaną z ociepleniem klimatu, z tym, co się dzieje z naszą planetą. Dlatego zaproszeni goście festiwalowi przedstawią, jak możemy zahamować, bądź też zapobiec pewnym negatywnym skutkom działalności człowieka. Aleksandra Fabiszak

O klimacie i naszym wpływie na środowisko opowiadać będą m.in. dr Tomasz Rożek, dr Marcin Popkiewicz i Piotr Horzela. Nie zabraknie również spotkań z wykładowcami pilskiej uczelni oraz pokazów medycznych i technicznych. Wszystko to w internecie. Jak tłumaczy Aleksandra Fabiszak - ze względu na pandemię tegoroczny Festiwal Nauki odbywa się w trybie online: - Stwierdziliśmy, że pandemia nie może nam pokrzyżować aż tak bardzo planów. Postanowiliśmy, że nadal będziemy się tą ideą festiwalową dzielić, czyli pokazywać naukę w takim prostszym ujęciu. Dlatego w całości zrobimy festiwal online. Jest on dostępny na FB uczelni.

Wydarzeniu patronuje Polskie Radio Koszalin. Dokładny program Festiwalu Nauki jest dostępny na stronie internetowej: www.puss.pila.pl.

pg/aś

Posłuchaj

Aleksandra Fabiszak - Festiwal PUSS, cz. 1 Aleksandra Fabiszak - Festiwal PUSS, cz. 2